Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 6 lipca 2022 06:05
Reklama

Komarów-Osada: „Serce gminy” będzie odnowione (TYLKO W GAZECIE)

W centrum Komarowa-Osady powstanie m.in. fontanna i plac integracji mieszkańców. Nowe zastosowanie znajdzie budynek przystanku autobusowego. W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa centrum miejscowości. Inwestycja pochłonie ponad 5 mln 161 tys. zł.
Komarów-Osada: „Serce gminy” będzie odnowione (TYLKO W GAZECIE)
Jedna z ulic w centrum Komarowa-Osady.
Autor: Fot. Bogdan Nowak/Archiwum

Rewitalizacja centrum Komarowa-Osady wpłynie na rozwój naszej gminy. Z nowoczesnej infrastruktury będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy i organizacje pozarządowe działające na terenie gminy, których jest 21 – podkreśla Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów-Osada.

Nie tylko planowane odnowienie infrastruktury w Komarowie-Osadzie jest w tym wypadku ważne.

A co jeszcze? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
What 24.01.2021 13:24
Dokładnie jak ktoś napisał poniżej, proszę wszystkich Was komentujących poczytać o projektach unijnych, na co są środki i na jakie cele...

Obserwujących co sie dzieję w gminie 28.10.2020 17:09
Sercem Gminy pomnik. Niestety ten pomnik jest w oplakanym stanie, remont tego budynku o ktorym mowa w artykule jest po to aby ktos dostał mieszkanie socjalne. W dobie pandemii gmina powinna oszczędzać, fontanna po co? Gmina zadluzona. W urzedzie ciężko coś załatwić, brak miejsc parkingowych przy urzędzie parking zastawiony przez samochody pracowników a peten musi parkować daleko osoby niepełnosprawne maja trudność do przyjścia gdy misza daleko parkować. Ktoś wswspomnial swietlice tak to prawda chcesz wynająć świetlicę trzeba zapłacić ja rozumiem prąd itp ale juz brać za wynajme sali to śmieszne pieniądze wydane z naszych podatków co do drogi tak Pani wojt tłumaczyła na sesji ze nie ma pieniędzy na drogę bo pandemia a teraz się okazuje ze kasa na remont budynku, fonntany jest to niepoważne.

Student 30.10.2020 20:15
Ludzie, Wy nie macie pojęcia z czego to, po co to, z jakich pieniędzy, z jakiej puli, z jakiego projektu, z jakiego dofinansowania. Doczytajcie albo zadzwońcie do gminy to powinni informacji udzielić. Pod prawie każdym artykułem tego typu są podobne komentarze nie tylko dotyczących tej gminy, ale wielu w Polsce.

Obserwator 25.10.2020 17:35
Moge sie założyć że będą tam mieszkania dla pracowników gminy lub instytucji podległych. Lepiej by było zrobić porządny chodnik przy urzędzie gminy i do ośrodka zdrowia wysokie krawezniki uniemozliwiaja przejście z wózkiem

Aaa 23.10.2020 17:28
Słyszałam że wójt gminy komarów chce przeznaczyć na latarnie pół miliona zł otrzymane od rządu w zubowice kolonia dla kilku domów zamiast przeznaczyc np na szkolnictwo.paradoksalnie nie chce dołożyć się do budowy dróg chodników i latarni proponowanych przez starostwo powiatowe .czy to prawda .

Bezpartyjny 22.10.2020 22:34
Szczebrzeszyn uwas tez nie ciekawie bo za auto zabytkowe kto licytowal i podbil jak nie wyrzszy wladzy 100000zl i cisza przeciez to bylo dla dzieci ale raczej reklama tylko zrobiona to niech da wartosc tej nyski 50 000 bo chcieli zaczac tylko od 4000 takich ludzi karac i zrzucac ze stolkow albo dac miejsce innym i zapisac stan zadłużenia gminy np 1000 000 000 nastepca zwiekszyl to niech pokrywa koszty chyba ze sa jakies postepy tak samo z polityka glowna zadłużenie kraju zmiana parti tak jest wszedzie i bedzie bo glowa obsadza swoich

Nie dla spolecznosci 22.10.2020 21:48
Bylo rozpisane na wiele innych spraw ktore byly w kolejnosci i jakos nie widac postepow bo to nie te rejony a moze i dlatego wlasnie jak ktos napisal krol Marucha tylko on poswiecil wiele czasu dla gminy i wiele moglo by byc i byl osoba mloda i z kwalifikacjami na stanowisko gospodarza gminy CALEJ GMINY nie podzielonej na pol na polnoc poludnie tak jak polska na wschod zachod i dlaczego np gmina nie miala by sie dolozyc do kosciola jesli cos powstanie i bedzie ladne to gmina sie wtedy pochwali ale sie nie dolozy gdzie ta nowa droga wolica zubowice zebrane pobocza i tyle moze powiecie ze to sprawa powiatu co ma powiat do gruntow gminnych gmina musi sie postarac aby ktos zacza robic i jeszcze moze remonty swietlic tak jak ktos powiedzial mialy byc dostepne dla mieszkancow a nie pod imprezy platne budynki byly budowane CZYNEM SPOLECZNYM zostaly ocieplone tynki odpadajace i blaknace farby elewacji po 2 latach o podjazdach dla wozkow i parkingach przy swietlicach nie bede mowil okres gwarancji byl 5lat nic nikt z tym nie robil wiec reka reke myje i o ogrodzeniu z osp sniatycze ktore tam normy nie spelnilo a na boisku za szkola w komarowie jest norma nie mozna bylo sie postarac by wspomoc pomnik bitwy na wolicy raczej nie bo to polnoc gminy malo wyborcow lepsza fontanna i dojazdy do pol na polodniu gminy ludzie mowicie antoniowka problem bo maja prad gora i ziemia jest nie przeszkadza swieci to o co chodzi zubowice nie swieca ale w KOMAROWIE latarnie zmienione kilka lat temu bo miasto jakie miasto takie jak inne solectwa czyli WIOCHA jednym czym maja sie pochwalic to obrazem Kossaka i mowicie tez ze gmina nie ma nic do rowow ZDP nie bedzie jezdzil i kontrolowal czy rowy zamulone czy nie od tego sa ludzie w gminie ktorzy siedza i pija kawe i tak dzien mija moze ktos powie ze gmina zrobila droge zubowice kotlice nie stoja tablice z informacja ze na 100 lecie odzysjania niepodleglosci BYL taki czlowiek ktory powiedzial ze chcial byc sadzony i ze wszystko ujrzy swiatlo dzienne tak bedzie ktos sie za to wezmie i to nie musi byc KROL MARUCHA dla ktorego wiekszosc powie DZIEKUJE tak jak ja teraz

Nie mam pytań 24.01.2021 13:27
Pan/Pani chyba nie za interpunkcji. Następnym razem będzie się o wiele lepiej czytać. Ale chyba takich zwolenników ma "Król Marucha".

Bla bla 22.10.2020 13:30
Może zamiast odnawiać może lepiej zainwestować w odnawialne zasoby energi ,np panele słonaczne bo innych gminach się opłaca a komarów jak zwykle daleko w tyle

Mieszkaniec gminy 22.10.2020 12:17
Zdjecie piekne pracownica instytucji podleglej pod gminę i dom kierowniczki GOPSu. Jeszcze wybudujecie kolejny plac zabaw i na klucz go zamknąć. Lepiej ta kase wydać na chodniki

Mieszkaniec 22.10.2020 11:01
Wypowiedzi osób w artykule są śmieszne juz miały byc ogólno dostepne swietlice a teraz z nich korzysta tylko KGW i wynajme na imprezy. Nie zdziwił bym sie jak by okazało sie ze mieszkania socjalne beda w tym budynku i dostaną je prwcownicy gminy. Lepiej za te pieniądze zrobić chodniki oswietlenie

Szczebrzeszyn 22.10.2020 09:30
Rece opadaja, ale tylko jak sie czyta te komentarze. Skoro "Unia" dała "kase na rewitalizacje, to gmina potrafiła je pozyskać. Owszem duza kase musi dac od siebie, bo nic za darmo nie ma. Był rozpisany konkurs na rewitalizacje, na nic innego. Koniec.kropka. udalo sie i tyle. A reszta "postulatów" nie ma nic do rzeczy. Pewnie Zakres robot drogowych w calej gminie w tym temacie nie wchodzil w gre...

Xxxx 22.10.2020 20:30
I to jest rozumienie sytuacji jeżeli unia dała na rewitalizację to się rewitalizuje jakby dała na chodniki były by chodniki ale ludzie tego nie rozumieją lub nie chcą

student 30.10.2020 20:17
właśnie!

Hhhhhh 22.10.2020 07:30
Ludzie, ja mam wrażenie, że Wam to nikt nigdy nie dogodzi... Żeby Wam d**e miodem smarować to i tak będziecie mieć problem, że się pszczoły zlatują ...

Uuuuuu 22.10.2020 01:24
Co trzeba mieć w głowie, żeby kogoś bez żadnych kwalifikacji na stanowisko wójta wybrać.. Wójta? Kiedy wystartuje ktoś młody i kompetenty!? Obecną wójt chyba liczy na elekcyjnosc, bo nie wiem jak nazwać startowanie od XXX lat w wyborach.. Ciągle jej mało. Żałosne.

Głosuj 22.10.2020 08:21
Jak dożyje odpowiedniego wieku to wystartuje byczku ?

Ochi 01.12.2020 21:36
W nastepnych wyborach ja wystartuje

Przeciwko wójt Komaróq 25.09.2021 07:22
Z pewnośccią urząd wójta gminy wójt Śieńkowska będzie sprawować do śmierci o ile jej zdrowie pozwoli.A później wskaże swojego następcę,którego część społeczeństwa za przywileje a mniejsza część pod wpływem propagandy pójdzie demokratycznie wybierze.1/3 społeczeństwa wybiera wójta.Gdyby poszło więcej ludzi NIGDY taka osoba jaką jest ta pani wójt nie byłaby wójtem.Nikt nie pracuje nad tym aby władza q w Komarowie się zmieniła.Powtarzam nikt.A obecna władza ma wielu przeciwników tylko nikt nie potrafi ich zjednoczyć.A szanowna pani wójt wraz ze swoim sekretarzem dbają o swoich zwolennikóq.

Ala 21.10.2020 23:05
Pomnik rozpadający pod oknami gminy to tego nie widzą. Tyle ludzi było na 100 lacie bitwy, robili zdjęcia przy nim. Piękna wizytówka - pogratulować p . wójt. Zaraz w hali sportowej dach wpadnie do środka ale cóż ...fontanna wzniejsza ( pewnie interesik jakiś będzie )

I 21.10.2020 21:13
Remont centrum, fontanny, na to wszystko pieniążki są na Komarów zawsze jest kasa, a na dorzucenie się do remontu drogi idącej przez Antoniówkę Wolice i Śniatycze nie ma pieniążków bo ta droga jest władzom gminy "Nie potrzebna", tak gmina dba o innych mieszkańców.

Kiler 22.10.2020 17:20
Niech sobie tam zrobi drogę pan marucha

NIE dla takiej spolecznosci 22.10.2020 20:57
A u ciebie kto robil droge pani wojt czy ty sam z wlasnej kieszeni a moze jednak unia i panstwo dalo a wojt sie tylko dolozyla i to nie z wlasnej kieszeni to czemu niby dla Pana ma sobie robic PAN Marucha On moze zrobic sobie ale od pasa drogowego w kierunku swoich gruntow takie ma prawo

Komarów gorny 21.10.2020 21:11
Toż ręce opadają po same stopy i szkoda tu cokolwiek pisać. Jaki wójt taka inwestycja. Ktoś wspomniał o Panu Marucha se aniatycz. A co ma Pan Marucha do tego? Wybraliscie wójta to macie. Pan Marucha się wywiązuję że swoich obowiazkow w pracy. A tego że poświęcił swój czas i poświęcił go na to żeby kaplica na cmentarzu w Dubie była wyremontowana to tego już nikt nie wie? A ludzie od Pani wójt zdjęcia robili pewnie do nowego wydania gminnej kroniki z osiągnięciami co było zrobione w gminie. Nie przypisuje remontu Dubienskiej kaplicy w gminie bo Gmina grosza na remont nie dała. W sniatyczach wali się kościół. Gdzie gmina i pomoc pani wójt? No gdzie? A teraz będzie fontanna.... No.... Inwestycja w dobie Covida na miarę inteligencji. Brawo?

Człowiek s***l 21.10.2020 22:13
Taki Maruchy obowiązek chyba żeby się takimi rzeczami zajmować ,a nie jakieś szczególne osiągnięcie xD