Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:01
Reklama

Zamość: Uczeń I LO laureatem ogólnopolskiej olimpiady

Wielki sukces Marcina Sokołowskiego, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Znalazł się w gronie laureatów XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922, „O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Był czwarty w kraju.
Zamość: Uczeń I LO laureatem ogólnopolskiej olimpiady
Autor: Fot. I LO Zamość

Aby dostać się do finału tego historycznego konkursu, trzeba było przejść przez dwustopniowe eliminacje. Zamojski licealista poradził sobie w nich znakomicie. Bardzo szeroką wiedzą wykazał się również w etapie centralnym.

Uczestnicy olimpiady musieli przejść przez dziesięć konkurencji: broń i barwa, eksponat, malarstwo historyczne, geografia, archiwalia,  literatura i poezja, pieśń, Warszawa na przełomie XIX i XX wieku. To nie koniec. Mieli również za zadanie wcielić się w rolę przewodnika i zaprezentować wybrane stołeczne pomniki historii przed innymi zawodnikami i komisją olimpiady. Ponadto musieli napisać pracę na temat losów przodków podczas działań wojennych związanych z odzyskaniem przez Polskę wolności. 

Marcin wypadł świetnie. Maksymalną liczbę punktów zebrał w archiwaliach, eksponatach i oprowadzaniu. Dało mu to czwartą pozycję w kraju i tytuł laureata olimpiady. Licealista odebrał specjalny dyplom z rąk Jana Kasprzyka, Ministra Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: noereTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Miał być pewny zysk, była strataAutor komentarza: zdziwionyTreść komentarza: a gdzie leży w Tatrach?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: przeciezTreść komentarza: przez SusiecData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: biedny ten piisTreść komentarza: znowu sobie strzelili w stope tym podrecznikiem z in vitro, kolejne 90 tys. osób urodzonych z in vitro a jesli liczyc ich rodziców i tych, ktorzy juz dorosli to ze 200 tys nie bedzie juz glosowac na pisData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:52Źródło komentarza: PiS przesuwa termin wyborów. Jest projekt ustawyAutor komentarza: bkioTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:47Źródło komentarza: Pow. biłgorajski: Pieniądze dla strażaków ochotnikówAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi Dębskiemu
Reklama
Reklama