Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 16:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Hrubieszów: PSL znowu rządzi w powiecie (TYLKO W GAZECIE)

Dwunastka radnych (PSL i PiS) zmieniła skład władz powiatowych w Hrubieszowie.
Hrubieszów: PSL znowu rządzi w powiecie (TYLKO W GAZECIE)

Kilka osób z tablicami "Murem za Marylą" i okrzykami "Zdrajcy! Zdrajcy!" powitało radnych, którzy wychodzili z sali po odwołaniu starosty Maryli Symczuk. Powiat ma nowe władze.

Na początku maja wniosek o odwołanie starosty Maryli Symczuk złożyli radni z klubu PSL. Potrzebowali do tego 12 głosów w Radzie Powiatu (mają 8 głosów). Poza radnymi PSL nikt oficjalnie wniosku nie popierał. Niektórzy działacze PiS uważali, że wniosek to burza w szklance wody.

Jak wygląda układ sił w powiecie po przejęciu władzy przez dotychczasową opozycję? Czy w starostwie i jednostkach podległych dojdzie do zmian personalnych? Czy teraz samorząd województwa nie zakręci kurka z dotacjami dla powiatu? Co na ten temat sądzą Józef Kuropatwa szef PSL w powiecie hrubieszowskim i nowa starosta Aneta Karpiuk z (PiS)? Rozmawiał z nim red. Mariusz Parol.

Więcej tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

szewc i marynarz 25.06.2020 07:40
Znowu się zbierają pod wnioskiem o odwołanie naszej Pani Burmistrz. Co z tymi ludźmi nie tak? Przecież ostatnio nawet podpisów nie zebrali.

Bułeczka z dżemem :) 24.06.2020 23:39
Nie nakręcajcie się,rada tak chciał i miała prawo zrobić,a wam szkoda bo nic nie możecie zrobić tylko durnoty pisać.Nie po to się jest radnym by trzymać się starosty.Każdy ma swój wybór.Nie zajmujcie stanowiska to nie dla was jak widać po wpisach większość miernota!

Ale jaja 25.06.2020 07:02
Miernoto radnych wybrali wyborcy i to ich mają reprezentować , a nie po wyborach radny hulaj dusza piekła nie ma, Jeśli tego nie rozumiesz to jesteś laikiem,przy następnych wyborach się zdziwisz.

Za PSL 23.06.2020 22:58
Kto tam się wypowiadał w tym reportażu o PSL: Sasin, Mulawa, Żukowski,Zieliński, Wnuk,Szwed itd. - więc wszyscy z PiS. I co wyrolowali was powiatowi radni? Że tak powiem: ale jaja,ale jaja. 4 radnych powiatowych wystawiło na pośmiewisko takie nazwiska. Premier Sasin krzyczał: nie dla koalicji z PSL, Mulawa grzmiał: nie będzie koalicji z tymi z opaskami na oczach. A 4 skromnych radnych z PiS powiedziało że będzie i jest. I kto tu jest debeściak? HAHAHA.

Ja 24.06.2020 09:07
4 radnych powiatowych, nie zdaje sobie sprawy co ich czeka

rex 23.06.2020 22:15
Mateusz Bigda wiecznie żywy,bezwzględny, cyniczny działacz chłopski, bohater powieści J.Kaden-Bandrowskiego i filmu Bigda idzie A.Wajdy.Wypisz wymaluj pierwowzór naszego Józefa a także innych zasiadających w radzie powiatu niektórych radnych.

Tak wygląda życie 24.06.2020 00:36
Dodać należy, że władzę przejął dzięki koalicji ze swoimi wrogami poltycznymi. Historia lubi się powtarzać. Nasz Józef niczym Bigda w sposób dyktatorski traktuje swoich zwolenników a bezwzględnie traktuje swoich wroģów. Polecam ku przestrodze, szczególnie nowej koalicji obejrzeć spektakl teatru telewizji lub przeczytać książkę. A poza tym słyszałem, że nowa pani starosta pojechała do urzędu marszałkowskiego. Może pochwali się na najbliższej sesji co dobrego załatwiła dla naszego powiatu i dla dobra ludzi? Z tego co wiem to pocałowała klamki u marszałków bo żaden jej nie przyjął. No coś takiego jaķ oni mogli nie przyjąć swojej partyjnej koleżanki, ale czy napewno ona jeszcze ich? Tu jest wiele znaków zapytania. Uważam, że ostracyzm, na każdym kroku ostracyzm może spowodować, ze w końcu do tej czwórki dotrze, iż normalni i uczciwi ludzie nie chcą mieć z nimi doczynienia. Brawo dla marszałków.

Klamka 24.06.2020 09:10
Pocałowała klamkę?i tak będzie caly czas, nic nie zrobią dla powiatu, tu chodziło tylko o stołki, ludzie to zweryfikują przy wyborach

mp3 23.06.2020 19:37
Jak to PiS z PSL. A kto do tego dopuścił? No niezłe jaja. Aż wierzyć się nie chce.

Ty dla mnie 23.06.2020 17:42
Bardzo dobrze zrobili że Odsunęli pisiorów pod władzy brawo my w Brawo ja

,,, 23.06.2020 18:05
za to nie ma nas w spisie inwentarza ipn

Tam gdzie wrony zawracają 23.06.2020 16:40
Ludzie dziennikarze pytają dlaczego tyle osób ucieka z tego regionu, od zielonej zarazy uciekają, bez wejścia z kopertą lub dobrą znajomością bez szans na pracę i awans,układy, nepotyzm,polityczne układanki, przekręty śmieciowe,piaskowe i wiele innych.Gdzie tu miejsce dla młodzieży, bezrobocie lub za granicę wyjechać,starostwo prowadzi usługi tylko dla swoich.

P.J 23.06.2020 17:43
Gdzie jest na świecie drugi taki kraj że przed wyborami ludziom rozdaje sie kasę jak to nazwać ?

haha 30.06.2020 06:44
Gdzie jest na świecie drugi kraj, że przed wyborami 1000 kamienic się kradnie, setki śmietnisk tworzy i podpala do 2015r i normalni ludzie wybrali.

Hrubieszowiaki 23.06.2020 15:07
Dlaczego ten Pis pudruje wrzoda gdyby wyrzucili Annę która ma wyroki, to nie było by judasza w Pisie i byłby spokój. My mieszkańcy Hrubieszowa czekamy na jasną deklarację pisu o wyrzuceniu zdrajców z naszej partii jeżeli tego nie będzie do wyborów prezydenckich, to nie zagłosujemy na Dudę napewno.

,,, 23.06.2020 17:26
tak, słusznie Hrubieszowiaki

śmiech i wstyd 23.06.2020 13:22
Anna bryluje.

kresowiak 23.06.2020 13:03
Kata,Karpiuk,Ożóg,Zając - kim byli z woli wyborców a kim są teraz kiedy ich perfidnie oszukali i zdradzili ? Za kilka srebrników stracili i honor i szacunek! Jak chodzić po ulicy, jak spojrzeć ludziom w oczy?

Swojak 23.06.2020 12:40
Nie ma słów dostatecznie obraźliwych w języku Polskim, żeby opisać adekwatnie tą sitwę stołkowa, idee,wyborcy zeszmaceni, skundleni 4 radni wstyd. Popieram PIS poza powiatem i miastem choć jestem jego mieszkańcem. Panie Sasin czas pozamiatać to bagno i kumoterstwo.

Antypis 23.06.2020 14:57
Przestań popierać PiS to dobrze zrobi Ci na zdrowie i portfel

Do Anty 23.06.2020 15:58
Żadnej zarazy nie poprę czerwonej,zielonej czy tęczowej

Licho ka 23.06.2020 18:32
Popierasz więc czarną. Brawo ty.

aa 23.06.2020 19:38
A ty kogo popierasz??? Bydło zielone???

... 23.06.2020 22:16
Może trochę kultury czy jest to dla ciebie za trudne?

Jóźko 23.06.2020 12:32
Wstyd że taki Pan Kata się sprzedał i dał się podpuścić ale cóż władza i kasa ważniejsza

AN 23.06.2020 12:23
To jak to w wywiadzie w KT radny Kuropatwa (PSL) poucza co ma zrobić premier Sasin i kłamie że dał tylko jakiś płyn a koalicja jest z radnymi PiS? Raczej z byłymi radnymi PiS. Kuropatwa zapomniał o dofinansowaniu z rezerwy premiera zakupu aparatu RTG (1 mln zł), dofinansowaniu do zakupu karetek etc,etc. Skandal!! Na miejscu J. Sasina już bym go do sądu podał.

Rewers 23.06.2020 12:37
Kuropatwa znowu na fali,bryluje. Facet bez kompleksów,wstydu i honoru. Łgał i łże nadal. Tyle przekrętów,łamania prawa,działania na szkodę powiatu,miasta,nepotyzm ,autorytaryzm cynizm i co? I wszystko w porządku,to się pochwala. Niedobrze się robi,mdli. W poważaniu mają społeczeństwo ,prawo,kulturę osobistą ,polityczną i dobre obyczaje. Trzeba z tym walczyć albo to przetrwać aż samo przepadnie bo nic nie trwa wiecznie.

P.J 23.06.2020 13:10
Pisu nie przebije w tym oczym piszesz

J.P 24.06.2020 12:28
Śmietniskiem w Strzyżowie przebił wszystkich,do dziś nie wiadomo kto kasę łyknął, a wszyscy wiedzą, za darmo tego nie robił, jak ustalił TVN 100 000 tys dziennie, szybko zapomnieli truciciela.

Hołownia 23.06.2020 10:12
Komunikat o spotkaniu środowisk opozycyjnych wobec koalicji PSL z czwórką radnych (dawny PiS) zaraz po wyborach prezydenckich. Rozwalimy ten chory układ raz na zawsze.

Trzeszczańczyk 23.06.2020 09:45
Sprzedali się PSLowi. Wstyd i hańba! Po tych wszystkich przekrętach Józefa i wyrokach zrobili go wiceprzewodniczącym rady. Zdrajcy.

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Budynek usługowy w Hrubieszowie na Łaziennej Cena: 1500000 PLNBudynek mieszkalno-usługowy | 4 wyodrębnione lokale | Centrum Hrubieszowa Na sprzedaż budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Łaziennej w Hrubieszowie z ustanowioną odrębną własnością czterech samodzielnych lokali. Cena: 1 500 000 zł Podstawowe dane Powierzchnia użytkowa łącznie: 479,52 m² Liczba lokali: 4 2 lokale handlowo-usługowe 2 lokale mieszkalne Pomieszczenia wspólne: klatka schodowa, kotłownia Zestawienie powierzchni Lokale handlowo-usługowe: Podpiwniczenie – 140,63 m² Parter – 137,07 m² Lokale mieszkalne: I piętro – 108,45 m² Poddasze – 93,37 m² Najważniejsze atuty inwestycyjne pełny podział prawny – każdy lokal jako samodzielna nieruchomość centralna lokalizacja – stały popyt na najem usługowy i mieszkalny możliwość dywersyfikacji przychodu funkcjonalny, rynkowy układ budynku odpowiedni pod najem, działalność własną lub dalszą odsprzedaż lokali Lokalizacja Ul. Łazienna – centrum Hrubieszowa Doskonała ekspozycja dla lokali usługowych, szybki dostęp do infrastruktury miejskiej, urzędów, sklepów i komunikacji.Zadzwoń i umów się na prezentację.Monika Hart723 771 [email protected]ółnoc Biuro Nieruchomości Zamośćul. Żeromskiego 3 Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz! Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.Przedstawione wizualizacje i grafiki mają charakter wyłącznie poglądowy i stanowią wyłącznie materiał pomocniczy, ułatwiający zorientowanie się w ogólnym wyglądzie oferowanej nieruchomości.Niniejsze ogłoszenie wraz z jego elementami jest własnością Północ Nieruchomości Sp z o.o. lub podmiotu współpracującego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez pisemnej zgody Północ Nieruchomości Sp z o.o. lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.Niniejsze materiały stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.).Data dodania ogłoszenia: 12.12.2025Budynek usługowy w Hrubieszowie na Łaziennej
Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz Cena: 215000 PLNSprzedam przytulną kawalerkę o powierzchni 29 m², zlokalizowaną na I piętrze w budynku przy ul. Dąbrowskiego w Zamościu. To mieszkanie ma wszystko, czego trzeba do komfortowego życia – albo jako gotowy już lokal pod wynajem. Układ mieszkania- Salon- Kuchnia- Łazienka z WC- Przedpokój  Dlaczego warto Lokalizacja – mieszkanie znajduje się niedaleko ważnej jednostki wojskowej, co zapewnia stały popyt na najem. Dobry dojazd i bliskość punktów usługowych.Niski czynsz – wspólnota, niskie koszty utrzymania – idealnie nadaje się pod inwestycję.Gotowy lokal pod wynajem / dla singla lub pary – kompaktowy metraż, prosty układ i lokalizacja gwarantują szybki najem. Dla kogo- Inwestorzy – szukasz mieszkania, które szybko wynajmiesz? To idealna opcja.- Singiel lub para – kompaktowa przestrzeń, minimalne koszty utrzymania, blisko centrum i atrakcyjnej infrastruktury.Zainteresowany? Zapraszam na prezentację, w trakcie której można zobaczyć potencjał nieruchomości.Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości.Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj – zadzwoń już dziś! Tomasz JuszczakDoradca ds. nieruchomościtel. 504 288 990e-mail: [email protected]ółnoc Nieruchomości ZamośćData dodania ogłoszenia: 03.12.2025Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz
Luksusowy dom w stanie deweloperskim - Zawada Cena: 1100000 PLNPowierzchnia całkowita: 188 m² ,  Użytkowa: 139 m² , Działka: ok. 15 arów ,  Podwójny garażNa sprzedaż nowoczesny, energooszczędny dom jednorodzinny w stanie deweloperskim zamkniętym, położony w jednej z najbardziej poszukiwanych lokalizacji – Zawada. Nieruchomość zaprojektowana z myślą o najwyższym standardzie, funkcjonalności i komforcie przyszłych mieszkańców. Najważniejsze atuty nieruchomości: Stan surowy zamknięty, wykonany w bardzo wysokim standardzie :                                                     -okna trzyszybowe,                      -solidna dachówka,   -zamontowane geberity,   -cała instalacja przygotowana pod ogrzewanie podłogowe (grzejniki jedynie w garażu – 2 szt.).        • Nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania Dom zaprojektowany tak, aby zapewniał maksymalną energooszczędność i niskie koszty utrzymania.         • Układ dla wymagających Powierzchnia 188 m² (139 m² użytkowej) obejmuje m.in.: – przestronną strefę dzienną, – komfortową część nocną, – dwustanowiskowy garaż, – funkcjonalne pomieszczenia gospodarcze. • Duża, ogrodzona działka – prawie 15 arów Teren w pełni ogrodzony, front wyłożony kostką – gotowy do użytkowania i dalszej aranżacji ogrodu. • Pełne media: gaz, prąd, wodociąg, szambo      Idealny dla osób szukających: domu w świetnej lokalizacji, wysokiej jakości wykonania, możliwości własnej aranżacji wnętrz, komfortu, przestrzeni i prywatności. CENA: 1100000 złZadzwoń i umów się na prezentację.Monika Hart723 771 [email protected]ółnoc Biuro Nieruchomości Zamośćul. Żeromskiego 3 Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz! Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.Przedstawione wizualizacje i grafiki mają charakter wyłącznie poglądowy i stanowią wyłącznie materiał pomocniczy, ułatwiający zorientowanie się w ogólnym wyglądzie oferowanej nieruchomości.Niniejsze ogłoszenie wraz z jego elementami jest własnością Północ Nieruchomości Sp z o.o. lub podmiotu współpracującego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez pisemnej zgody Północ Nieruchomości Sp z o.o. lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.Niniejsze materiały stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.). Data dodania ogłoszenia: 03.12.2025Luksusowy dom w stanie deweloperskim - Zawada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ofiara losuTreść komentarza: Dlaczego sami PISowcy ? Czyli Nawrocki- Batyr jest jednak prezydentem PISu ,nie Polski i Polaków.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 14:31Źródło komentarza: Nowa Rada przy Prezydencie RP. W jej składzie Kamila Grzywaczewska i poseł Jarosław SachajkoAutor komentarza: A.......Treść komentarza: A ja proponuję Pani wrócić do szkoły i poćwiczyć ortografię. Masakra z Panią Pani Agato.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 12:17Źródło komentarza: Artysta fotografik i społecznik. Marek Ryś, kolejnym bohaterem cyklu „Pasjonaci z Gminy Trzeszczany”Autor komentarza: KAŁOTreść komentarza: Super panie Prezydencie !!! Na przykład taki ukrup Siemoniak ma za rzecznika prasowego Jacka Dobrzyńskiego który w 1986 wstąpił do ORMO i ZSMP !!! Jak widać w KPRMie zostali esbecy, ubecy i milicjanci a w u pana prezydenta uczciwi Polscy !!! Byłeś w milicji i ormo dziś jesteś za platformą !Data dodania komentarza: 17.12.2025, 12:13Źródło komentarza: Nowa Rada przy Prezydencie RP. W jej składzie Kamila Grzywaczewska i poseł Jarosław SachajkoAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Jeszcze trwa Adwent, a nie "magia świąt". Może warto wymienić nazwiska wszystkich, którzy przygotowali coś na ten kiermasz?Data dodania komentarza: 17.12.2025, 10:03Źródło komentarza: Hrubieszów poczuł magię świąt. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Ale jajaTreść komentarza: Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy koordynatora słuźb specjalnych Siemoniaka w 1986r wstąpił do ORMO i ZSMP stare przysłowie byłeś w xomo byłeś w ormo teraz jesteś za platformą, sięgają dna totalnej komuny swoich aktywiszczów.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 07:21Źródło komentarza: Ile powinno być w kopercie dla księdza? Wierni podali, ile do niej włożąAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Tak trzymac Panie Prezydencie naszego pieknego m. Zamosc . Jestesmy dumni z Pana.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 00:23Źródło komentarza: Betonowanie władzy czy ograniczenie wyboru? Prezydent Zamościa: „Dwie kadencje wystarczą”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama