O co pytają głownie klienci ZUS? O emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalne i renty rodzinne, a także o tzw. 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
– Podczas epidemii w przyznawaniu świadczeń zaszły też pewne zmiany, np. co do sposobu wyliczania czerwcowej emerytury i możliwości późniejszego złożenia wniosku o świadczenia lub ich przeliczenie – podkreśla Agnieszka Piskorska, naczelniczka Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych z Oddziału ZUS w Biłgoraju, która będzie pełnić dyżur.
Warto wiedzieć, że ustawa zwana tarczą antykryzysową zmieniła tegoroczne zasady wyliczania emerytury dla osób, które przechodzą na nią od czerwca. ZUS wyliczy świadczenie, uwzględniając zasady waloryzacji składek, które obowiązują w maju.
– To dobra wiadomość, bo dzięki tej zmianie emerytura wyliczona w czerwcu będzie wyższa – mówi Małgorzata Korba, rzecznik regionalny ZUS na Lubelszczyźnie.
Ze specjalistką ZUS będzie można porozmawiać 4 czerwca w godzinach 9-11, tel. 84 688 13 32.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze