Z naszych ustaleń wynika, że zakażone osoby to pracownicy personelu pomocniczego i medycznego. Nie ma wśród nich lekarzy.
O koronowairusie w biłgorajskim szpitalu pisaliśmy już wczoraj TUTAJ.
Koronawirus został u nich wykryty po badaniach zleconych przez dyrekcję szpitala i na jego koszt. Testy wykonano wszystkim pracownikom. Są już wyniki 380 próbek, na kolejnych 150 trzeba czekać.
Jutro przebadanych będzie jeszcze 30 pracowników placówki, a później także 60 pacjentów chirurgii z ortopedią i oddziału wewnętrznego.
- Pacjenci z tych oddziałów do czasu otrzymania wyników nie wrócą do domów. Szpital wstrzymał wszystkie przyjęcia. Kwarantanną objęto wszystkich, którzy mieli kontakt z przypadkami potwierdzonymi, w sumie 20 członków ich rodzin - mówi Magdalena Smolińska-Kornas. Dodaje, że osoby zakażone czują się bardzo dobrze. Choroba przebiega u nich bezobjawowo.
W szpitalu trwa dezynfekcja.
WIĘCEJ O SYTUACJI W SZPITALU WE WTORKOWEJ KRONICE TYGODNIA.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze