Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:27
Reklama

Hrubieszów: PiS murem za starostą (TYLKO W GAZECIE)

Za niespełna miesiąc radni powiatu hrubieszowskiego zdecydują, czy odwołać starostę Marylę Symczuk. Jeżeli za odwołaniem zagłosują tylko radni PSL, starosta zachowa stanowisko.
Hrubieszów: PiS murem za starostą (TYLKO W GAZECIE)
Wniosek o odwołanie starosty został przyjęty 12 maja podczas sesji Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Obrady poświęcone tylko temu tematowi trwały niespełna kwadrans.

W poprzednim numerze "Kroniki Tygodnia" pisaliśmy o wniosku w sprawie odwołania starosty hrubieszowskiego Maryli Symczuk. Wówczas mówiło się o nim tylko w kuluarach. Wniosek został przyjęty 12 maja podczas sesji Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Obrady poświęcone tylko temu jednemu tematowi trwały niespełna kwadrans. Uczestniczyło w nich 12 z 19 radnych. Nieobecni byli radni Klubu "Porozumienie i Rozwój" – Jan Mołodecki i Danuta MuzyczkaWojciech Sołtysiak i radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Lecka.

 – Postanowiliśmy demonstracyjnie zbojkotować obrady. Nie zgadzamy się z tym wnioskiem i okolicznościami, w jakich został złożony. O jego uzasadnieniu nawet trudno wspominać, ponieważ wymieniono w nim niewiele mówiące ogólniki. Uznaliśmy, że nie weźmiemy udziału w politycznym cyrku. Oczywiście, weźmiemy udział w sesji, gdy będzie debata nad wnioskiem i głosowanie – podkreśla Wojciech Sołtysiak, wicestarosta hrubieszowski z Klubu "Porozumienie i Rozwój", który w powiatowym samorządzie tworzy koalicję z PiS.  

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wiek emerytalny 67 31.05.2020 11:20
Czy dyrektorzy wydziałów związani z PSL już się pakują? Jeżeli jeszcze nie to mogę pomóc.

Radny miejski 27.05.2020 22:20
Członkowie formacji występujący w mediach najczęściej z czarnymi opaskami na oczach niech już lepiej się nie wypowiadają do TV. Mamy dość kompromitacji Ziemi Hrubieszowskiej. Panie Kuropatwa z PSL - czas na emeryturę.

atihcel 26.05.2020 12:10
Oj lechito toś pojechał. Poniosło po stepie jak Poziego na Facebooku . Co do jednego się zgadzam zastąpienie Pani Symczuk niczego nie zmieni, a straci na tym PiS. Ale nie o PiS tu chodzi. Mamy nauczkę My mieszkańcy by nie głosować na wiernych, biernych, przefarbowańców.

Ferguson z Malic 27.05.2020 16:49
Gonić PSL bo znowu głowę podnosi. Proporcjonalnie proponuję najpierw 1/2 dyrektorów z nadania PSL na bruk. A pretensje to niech mają do MM który łazi i miesza w kotle, a co gorsze niektórzy radni dają się na ten lep nabrać. Pani Marylu na bruk i nie pytać i nie ulegać prośbom. Mleko się rozlało. Wywalać. Po 2 dekadach rządów PSL my mieszkańcy mamy już ich po kokardy.

lechita 26.05.2020 10:17
Czytam i czytam te wasze wypociny czasem mądre częściej głupie ale tak to zawsze jest. Akcję usunąć ze stanowiska słabą i marną starostę Marylę organizują równie słabi i marni ludzie, którzy chcą ją i paru innych zastąpić . Czy to coś zmieni w tym naszym powiecie na lepsze? Z całą pewnością nie. Bo od wielu lat z małymi wyjątkami samorządowców z krwi i kości tu brakuje. Wybiera się pyskaczy, kłamców i nieudaczników , którzy z kolei zatrudniają swoich kolesi, kuzynów i ogólnie nie muszą być najmądrzejsi i z dorobkiem bo stanowią zagrożenie dla rządzących w ich ocenie. Od 30 lat hrubieszowskie to marazm, beznadzieja i takie rozgrywki. Z przykrością muszę stwierdzić\, że najbliższej przyszłości nic się nie zmieni niestety. Bo trzeba ludzi, którzy coś potrafią i ludzi,którzy ich wybiorą!

gosc 26.05.2020 15:22
lechita, myślę że jesteś z konkurencyjnego ugrupowania i do tego "radny" - zajmij się pracą na rzecz miasta, a nie biadoleniem

randap 26.05.2020 09:46
Bo trzeba było pozamiatać od razu . Teraz nie wiemy kto jest kto ! Więc wszyscy są psl ! Popatrzcie tylko czy w starostwie coś od wyborów się zmieniło na lepsze i jakie mamy kadry ? Kto ich tam umieścił i komu kibicują ?

gosc 26.05.2020 15:34
jest koalicja z pir, to nie są samodzielne rządy pis - popatrz kto jest kto w mieście, powiecie gminach

Sąd Ostateczny 21.05.2020 18:11
Wiecie Państwo, ja obserwuję działania Pani Burmistrz Hrubieszowa i Pani Starosty w zasadzie od wyborów. Chyba tak dobrze jeszcze nie było. Nie mam zastrzeżeń do tych Pań. Robią, działają, wstydu nie przynoszą. Ale to Hrubieszów więc u nas zawsze znajdzie się ktoś kto zmąci spokój a zamiast pomóc będzie przeszkadzał. Jeżeli PSL składa wniosek o odwołanie Starosty i podaje takie argumenty to można odnieść wrażenie, że kondycja intelektualna autora uzasadnienia nie jest najlepsza. Uzasadnienie jest tak płytkie, jak stan Huczwy sprzed tygodnia. Dlatego też proszę autorów wniosku - szanujcie mieszkańców. Co Wy chcecie wmówić mieszkańcom?

Gość 20.05.2020 22:12
Wniosek złożył PSL. Więc nie nakręcajcie się ludzie. Jak sobie wyobrażacie wspólne głosowanie PiS i PSL za odwołaniem Starosty a co za tym idzie zarządu w którym jest 3 członków PiS. Myślcie trochę. Sami przeciwko sobie mają głosować? Przestańcie wymyślać bzdurne historie.

rewers 20.05.2020 22:25
to nie są bzdurne historie,okaże się za miesiąc

Wit 21.05.2020 05:48
Goścìu o czym ty mówisz? PSL złożył wniosek, tylko napewno tego wniosku nie pisał. Poza tym w zarządzie jest tylko 2 głosujących członków PiS, w tym jeden z tej czwórki wichrzycieli. Mam nadzieję, że radni z PiR i Lewicy nie wezmą udziału w głosowaniu i wtedy okaże się who is who.

gosc 21.05.2020 08:39
do Gość: to dlaczego radni PiS obecni na sesji majowej głosowali za?

Gość 21.05.2020 11:18
No o to to raczej bym się pytał radnych? Też mi się to nie podoba, ale jak podkreślił radny M.Z. uczestniczył w sesji bo to jego powinność i byłoby nie w porządku w stosunku do wyborców, że lekceważy swoje obowiązki. Jednak zmian jakoś sobie nie potrafię wyobrazić.

gosc 21.05.2020 11:50
dlaczego głosowali za?

Gość 21.05.2020 12:29
Nie wiem. Nie mam pojęcia. Wpływu na decyzję radnych z całą pewnością nie miały zdolności honorowe. Jakie inne czynniki ten wpływ miały - okaże się na najbliższej sesji.

Wit 21.05.2020 15:53
Zobaczymy czy ten radny będzie brał udział w tajnym głosowaniu. Jeżeli tak (a jest przecież radnym z PiS) to czy to też będzie w porządku wobec jego wyborców. Oj chyba będzie rozdwojenie jaźni.

gosc 19.05.2020 19:51
Pani Starosto, wyborcy również "murem za Panią".

Jawa 20.05.2020 08:26
A ci radni co piszą o "resztkach przyzwoitości" też? Dziwnie pojmowana ta "przyzwoitość". Czyżby podwójna moralność tych ludzi?