Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:53
Reklama

Hrubieszów nie otwiera przedszkoli. Sanepid nie przebada pracowników

Co najmniej do 22 maja przedszkola w Hrubieszowie zostaną zamknięte – ogłosiła burmistrz Marta Majewska. Czym się kieruje?
Hrubieszów nie otwiera przedszkoli. Sanepid nie przebada pracowników
Marta Majewska wizytowała przedszkola, ale nie zdecydowała się otworzyć żadnego z nich.
Autor: Fot. facebook.com/Marta Majewska

Samorządy otrzymały od rządu zgodę na ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków. Niektóre zdecydowały się przyjąć dzieci do wszystkich placówek, inne tylko do wybranych. W Zamościu planowano uruchomienie pięciu przedszkoli, ale zainteresowanie rodziców było tak nikłe, że maluchy trafiają pod opiekę tylko jednej placówki. Pisaliśmy o tym obszernie w ostatnim numerze Kroniki Tygodnia.TUTAJ.

Tymczasem Hrubieszów jest jedynym miastem w naszym regionie, gdzie do prób otwierania przedszkoli w ogóle nie doszło. Co więcej, burmistrz zapowiedziała, że miejskie przedszkola zostaną zamknięte na pewno do 22 maja.

– Zapewniam, iż dyrektorzy poszczególnych szkół i przedszkoli dołożyli wszelkich starań, aby warunki w placówkach odpowiadały wytycznym określonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego – napisała na swoim facebooku Marta Majewska.

Dlaczego więc dzieci zostają w domach? Szefowa hrubieszowskiego samorządu wyjaśnia, że wystąpiła do miejscowego sanepidu z prośbą o dokonanie oceny stanu sanitarnego placówek. Spotkała się z odmową, bo podobno nie ma do tego podstaw prawnych. Marta Majewska wnioskowała również o przebadanie pracowników przedszkoli w kierunku koronawirusa. W tej sprawie również spotkała się z odmową ze strony Marii Kwiatkowskiej, p.o Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hrubieszowie.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
eliza 18.05.2020 16:05
hrubieszowski MOPS obudził sie, na LH ogłosił chęć dokonywania zakupow dla osob starszych, podałi kontakt i wymóg wplaceniia na konto MOPS kwoty na zakupy, żeby to dokonac te starsze osoby w wieku 70-80 lat i starsze muzą posiadac konto bankowe internetowe lub muszą udac sie na poczte lub do banku by dokonac wpłaty, dalej nie komentuje bo każdy rozumny człowiek wie że jest to sztuka dla sztuki, harcerze dokonuja zakupów dla osob starszych przynajmniej od dwóch m-cy i wystarczy tylko telefon, przychodzą biora pieniadze , listę zakupów i ZAŁATWIONE

gosc 26.05.2020 15:36
Hrubieszowscy harcerze - szacun

Kaizen 16.05.2020 19:32
Nie wiem, czy większym bezsensem jest zamykanie szkół, przedszkoli, zakładów pracy, parków, lasów i chodzenie w maseczkach gdy wirusa nie ma na horyzoncie, czy otwieranie, jak się pojawia. Taktyka globalna jest bez sensu - dobrze to pokazuje Śląsk. Gdzie wirus w natarciu, trzeba zaostrzać, gdzie nie ma (jak w Hrubieszowie) bez sensu było zamykać cokolwiek (za to trzeba zachować czujność i reagować, jak się pojawi na horyzoncie).

gosc 26.05.2020 15:39
była już dyskusja, gdy wirus dotarł do Polski, wtedy zaczęto krzyczeć, że nie dba się o nasze bezpieczeństwo - popatrz co działo się w Hiszpanii, Włoszech, a w Szwecji umierają staruszkowie - tam nie zamknięto niczego

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama