Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:52
Reklama

Hrubieszów nie otwiera przedszkoli. Sanepid nie przebada pracowników

Co najmniej do 22 maja przedszkola w Hrubieszowie zostaną zamknięte – ogłosiła burmistrz Marta Majewska. Czym się kieruje?
Hrubieszów nie otwiera przedszkoli. Sanepid nie przebada pracowników
Marta Majewska wizytowała przedszkola, ale nie zdecydowała się otworzyć żadnego z nich.
Autor: Fot. facebook.com/Marta Majewska

Samorządy otrzymały od rządu zgodę na ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków. Niektóre zdecydowały się przyjąć dzieci do wszystkich placówek, inne tylko do wybranych. W Zamościu planowano uruchomienie pięciu przedszkoli, ale zainteresowanie rodziców było tak nikłe, że maluchy trafiają pod opiekę tylko jednej placówki. Pisaliśmy o tym obszernie w ostatnim numerze Kroniki Tygodnia.TUTAJ.

Tymczasem Hrubieszów jest jedynym miastem w naszym regionie, gdzie do prób otwierania przedszkoli w ogóle nie doszło. Co więcej, burmistrz zapowiedziała, że miejskie przedszkola zostaną zamknięte na pewno do 22 maja.

– Zapewniam, iż dyrektorzy poszczególnych szkół i przedszkoli dołożyli wszelkich starań, aby warunki w placówkach odpowiadały wytycznym określonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego – napisała na swoim facebooku Marta Majewska.

Dlaczego więc dzieci zostają w domach? Szefowa hrubieszowskiego samorządu wyjaśnia, że wystąpiła do miejscowego sanepidu z prośbą o dokonanie oceny stanu sanitarnego placówek. Spotkała się z odmową, bo podobno nie ma do tego podstaw prawnych. Marta Majewska wnioskowała również o przebadanie pracowników przedszkoli w kierunku koronawirusa. W tej sprawie również spotkała się z odmową ze strony Marii Kwiatkowskiej, p.o Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hrubieszowie.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
eliza 18.05.2020 16:05
hrubieszowski MOPS obudził sie, na LH ogłosił chęć dokonywania zakupow dla osob starszych, podałi kontakt i wymóg wplaceniia na konto MOPS kwoty na zakupy, żeby to dokonac te starsze osoby w wieku 70-80 lat i starsze muzą posiadac konto bankowe internetowe lub muszą udac sie na poczte lub do banku by dokonac wpłaty, dalej nie komentuje bo każdy rozumny człowiek wie że jest to sztuka dla sztuki, harcerze dokonuja zakupów dla osob starszych przynajmniej od dwóch m-cy i wystarczy tylko telefon, przychodzą biora pieniadze , listę zakupów i ZAŁATWIONE

gosc 26.05.2020 15:36
Hrubieszowscy harcerze - szacun

Kaizen 16.05.2020 19:32
Nie wiem, czy większym bezsensem jest zamykanie szkół, przedszkoli, zakładów pracy, parków, lasów i chodzenie w maseczkach gdy wirusa nie ma na horyzoncie, czy otwieranie, jak się pojawia. Taktyka globalna jest bez sensu - dobrze to pokazuje Śląsk. Gdzie wirus w natarciu, trzeba zaostrzać, gdzie nie ma (jak w Hrubieszowie) bez sensu było zamykać cokolwiek (za to trzeba zachować czujność i reagować, jak się pojawi na horyzoncie).

gosc 26.05.2020 15:39
była już dyskusja, gdy wirus dotarł do Polski, wtedy zaczęto krzyczeć, że nie dba się o nasze bezpieczeństwo - popatrz co działo się w Hiszpanii, Włoszech, a w Szwecji umierają staruszkowie - tam nie zamknięto niczego

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama