Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 13:51
Reklama

Inwestycja komunalna: Gmina Adamów

Gmina Adamów w plebiscycie Perły Biznesu powalczy o nagrodę w kategorii Inwestycja Komunalna 2019 Roku. Na nominację zapracowała realizacją kilku projektów, które uatrakcyjnią przestrzeń publiczną wokół zbiornika wodnego w Jacni. Chodzi o park linowy, przebudowę czaszy zbiornika i budowę "Chaty rybaka".
Inwestycja komunalna: Gmina Adamów

Gmina Adamów to piękny obszar Roztocza z doskonałą bazą dla rozwoju turystyki i rekreacji. Samorząd stara się, by atrakcji i udogodnień dla turystów i miejscowych przybywało. Od kilkunastu lat można obserwować jak zmienia się przestrzeń wokół zbiornika wodnego na rzece Jacynka w miejscowości Jacnia. Dwa lata temu wybudowano tam pomost wędkarski w kształcie litery "T" i trzy pomosty do cumowania drobnego sprzętu pływającego. Od tego czasu miłośnicy wędkowania mają do dyspozycji nowe łowiska. Przy zbiorniku wytyczone są trasy nordic-walking. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia kajaków i rowerków wodnych.

W 2018 r. gmina Adamów zakończyła budowę pierwszej w okolicach tężni solankowej, która ze względu na właściwości kojące układ nerwowy, wspomagające ogólną odporność organizmu, cieszy się dużą popularnością.

W 2019 r. kontynuowano rozbudowę infrastruktury przy zbiorniku w Jacni. W ramach projektu pod nazwą "Kompleksowa rewitalizacja obszarów zdegradowanych w gminie Adamów", za łączną sumę 1 mln 30 tys. zł, zbudowano park linowy (otwarty w lipcu), przebudowano część czaszy zbiornika wodnego, dzięki temu powstała piaszczysta plaża i zwiększyła się powierzchnia lustra wody. Ponadto wybudowano "Chatę rybaka" z ogólnodostępnym zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Projekt "Kompleksowa rewitalizacja..." jest jednak dopiero w połowie realizacji (czas na realizację gmina ma do  2022 roku). 

– Chcemy jeszcze wybudować oświetlenie, chodniki ze ścieżką dla rowerzystów, dla najmłodszych stworzyć w pobliżu bardzo atrakcyjny plac zabaw i zmodernizować tereny sportowo-rekreacyjne – wylicza wójt gminy Adamów Dariusz Szykuła.

Poza wspomnianym projektem, ale także w celu zwiększenia atrakcyjności regionu, w najbliższym czasie utworzona zostanie w Adamowie spółdzielnia socjalna, która będzie m.in. obsługiwała powstałą wokół zbiornika infrastrukturę i otworzy punkt z gastronomią.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 27.03.2020 05:46
I, jak Krasnobród, zbudujecie basen na zalewie ? Bo każda forma zabawy jest dobra a najlepsza cudzymi pieniędzmi

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama