Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 lipca 2026 11:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama

Hrubieszów: Licealiści ze Staszica w centralnym etapie olimpiady

Zuzanna Kusiak i Przemysław Gardias, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie byli najlepsi w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
Hrubieszów: Licealiści ze Staszica w centralnym etapie olimpiady

Autor: Fot. LO im. ks. Stanisława Staszica Hrubieszów

Konkurs odbył się w zeszłym tygodniu w Zamościu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o świętym męczenniku, a także znajomością Ewangelii św. Jana. Licealiści z Hrubieszowa pokazali prawdziwą klasę. 

Pierwszoklasistka Zuzanna Kusiak zajęła w etapie diecezjalnym pierwsze miejsce, zdobywając aż 43 punkty na 47 możliwych. Jej szkolny kolega z równoległej klasy był drugi. Miał tylko o jeden punkt mniej. Oboje awansowali do etapu centralnego, w którym będą reprezentować diecezję zamojsko-lubaczowską.

Uczniów do olimpiady przygotowywali: siostra Bernadetta Kozieł oraz Wojciech Borkowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Dramat nie da się skomentować Data dodania komentarza: 27.07.2026, 23:18 Źródło komentarza: Cena urzędniczego błędu w Zamościu. Skandal w oświacie kosztuje budżet miasta i dymisję wiceprezydenta Autor komentarza: Polak mały Treść komentarza: Diety radnych / pensje urzędnicze idące w tysiące złotych to za mało żeby sumiennie wykonywać swoje obowiązki ?????!!!!!!!!!!!???????? I ci ludzie dzie mówią nam jak żyć ?!!? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 15:32 Źródło komentarza: Cena urzędniczego błędu w Zamościu. Skandal w oświacie kosztuje budżet miasta i dymisję wiceprezydenta Autor komentarza: trw Treść komentarza: Ale w styczniu-lutym, jak nawaliło śniegu po kolana i zmroziło do minus 25, to ile było śmieszkowania w pisowskim regionie ze słynnego już tekstu Trzaskowskiego "planeta płonie"! I co? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 11:20 Źródło komentarza: Ziemia pęka, plony giną! Dramatyczny apel z Werbkowic: Żądamy stanu klęski żywiołowej! Autor komentarza: Eh Treść komentarza: Co to radziecka szkoła szachowa? Data dodania komentarza: 26.07.2026, 23:25 Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Emilia Sprzęczka wśród najlepszych młodych szachistek Europy Autor komentarza: Kosmita Treść komentarza: Nas Kosmitów bardzo cieszy taka sytuacja a już szczególnie, gdy bez wysiłku i nakładów finansowych przejmujemy kolejne rejony WSZECHŚWIATÓW. Uważamy, że należy zwiększać wycinkę drzewostanów oraz betonowanie wszelkich niskich zieloności, łącznie z przeganianiem i wybijaniem BOBRAKÓW oraz temu podobnych naturalnych inżynierów. Gdy powszechna BETONOZA już będzie od TATER do BAŁTYKU i do ODRY do BUGU, to puści się automatyczne odkurzalniki, co by powstałą PŁASKOŚĆ dokumentnie odpyliły. Musicie Ludziaki wiedzieć, że nasze BOLIDY MIĘDZYGALAKTYCZNE są bardzo duże i bardzo sterylne, więc nas to cieszy. Uwielbiamy SŁONKO i bezchmurne NIEBIESIA oraz temperatury w granicach 50-100 stopni. Data dodania komentarza: 26.07.2026, 12:10 Źródło komentarza: Ziemia pęka, plony giną! Dramatyczny apel z Werbkowic: Żądamy stanu klęski żywiołowej! Autor komentarza: Franek Treść komentarza: No to się dowiedziałem z tego artykułu w jaki sposób powiązanie PESEL zobowiąże do płacenia, tych którzy nie płacą... Data dodania komentarza: 26.07.2026, 00:03 Źródło komentarza: Miliony Polaków nie płacą za śmieci. PESEL lekiem na nieuczciwość
Reklama
Reklama
Reklama