Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 09:04
Reklama

Polityka: Sasin zastąpił Zawiślaka

Poseł Sławomir Zawiślak nie jest już pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmskim. Zastąpił go Jacek Sasin.
Polityka: Sasin zastąpił Zawiślaka

O roszadach poinformował dzisiaj na Twitterze Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS. Podał, że decyzję w tej sprawie w czwartek, 2 stycznia podjął prezes Jarosław Kaczyński. W krótkim wpisie znalazły się podziękowania dla Zawiślaka za jego dotychczasową pracę, a także gratulacje dla nowego pełnomocnika.

Przypomnijmy, że obaj politycy rządzącej partii w ostatnich wyborach parlamentarnych startowali do Sejmu z naszego okręgu. Jacek Sasin, obecnie wicepremier i minister aktywów państwowych był pierwszy na liście. Zdobył ponad 91 tys. głosów. Sławomir Zawiślak, wieloletni poseł z Zamojszczyzny walczył o głosy wyborców z drugiej pozycji. Poparło go w październikowych wyborach przeszło 24 tys. mieszkańców okręgu chełmskiego, obejmującego nie tylko powiaty zamojski, biłgorajski, hrubieszowski i tomaszowski, ale również bialski, chełmski, krasnostawski, parczewski, radzyński i włodawski. 

Zawiślak był szefem struktur PiS w regionie przez 11 lat. W lutym zeszłego roku decyzją Jarosława Kaczyńskiego ustąpił miejsca Beacie Mazurek. W czerwcu ponownie został pełnomocnikiem partii w naszym okręgu, gdy posłanka z Chełma weszła do Parlamentu Europejskiego. Teraz znów stracił stanowisko.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ktoś, kto dobrze wie 07.01.2020 09:22
Źle się dzieje w strukturachstrukturach terenowych. To wszystko dzięki byłemu pełnomocnikowi-liderowi S.Z. i jego podejrzanym asystentom i całej drużynie. Tego się nie da opisać. Dobrych kilka lat jego "panowania" zrobiło swoje. Mądrzy,uczciwi i ideowi usunęli się w cień. Pora na odnowę.

Tomasovia 07.01.2020 12:25
Potwierdzam. Nie jest łatwo wygrać z obłudnikami. Młodzi, energiczni, chcący działać są odsuwani na boczny tor. Obłuda, kłamstwa, pomówienia i manipulacje.Pewnie zaraz się okaże że wszyscy od dawna popierali J. Sasina. Gonić manipulantów, kłamców i intrygantów szkodzących wizerunkowi PiS w okręgu.

Wkurzeni mieszkańcy Tyszowiec 06.01.2020 18:15
Panie pośle Sasin zrób porządek w swoich strukturach .Na dole jest żle przykład Waldemara Warzochy z Tyszowiec , to arogancja , brak szacunku do mieszkańców , kobiet sekretarki poprzedniej . PiS to nie schronienie a partia rządząca oby dobrze . Jeśli poseł nie czyta Kroniki Tygodnia zrobimy zrzutkę na prenumeratę na 2020 rok .

Popis 06.01.2020 19:46
Poseł nic nie wie ,tak działa PiS . Władza swoje a prowincja hulaj dusza prezesa niema . Ten typ to zmora tej miejscowości , i nic go nie rusza . Tak wygląda partyjniactwo a nie kompetencje ,fachowość .Partia rządzi ,partia radzi ,partia go nie zdradzi .

Wojtek Sz 05.01.2020 22:30
Mam nadzieję że Premier Sasin jako szef struktur wreszcie zrobi porządek w PiS w Zamościu, Tomaszowie i Hrubieszowie i skończy się kozaczenie S.Z. i jego pupili. Twarda ręka i jak trzeba wyrzucić z PiS to wyrzucać a nie hodować jakieś łajzy. Tylko tak PiS wygra kolejne wybory.

M4RT 05.01.2020 22:12
zawód : przy korycie

Hrubieszowiak 04.01.2020 12:14
Szkoda bo Pan Zawiślak mi bardzo dużo pomógł i miał rozwiniętą pomoc prawną w Hrubieszowie, dla uboższej społeczności miasta. Pomógł mi w tym , czego rzekomi darmowi radcy prawni sponsorowani przez samorząd mi odmawiali. Głosowałem na niego w ostatnich latach. Jak na razie nie widziałem podobnej działalności pana Sasina.

xyz 04.01.2020 12:26
to ja nie miałem takiego szczęścia, bo mnie panowie z biura potraktowali jak nie powiem co.. byłem kiedyś u nich zaraz po studiach pytałem o jakiś staż wolontariat cokolwiek, to powiedzieli żebym wyjeżdżał za granice.. ;]

Hrubieszowianin 05.01.2020 00:12
nie rozśmieszaj mnie człowieku. Zawiślak palcem dla ludzi z Hrubieszowa nie ruszył. Interesowało i interesuje go tylko latanie po imprezach AK. NIC NIC NIC Nie wiem jak ten drugi ale Zawiślak to gość, który nie był i nie jest posłem dla Hrubieszowa. Niech siedzi w Zamościu

Mieszkaniec z Tyszowiec 04.01.2020 09:02
Mam pytanie ,czy poseł Sasin czyta Kronikę Tygodnia ? A jak nie to jest słabo poinformowany o swoich członkach partii na Zamojszczyżnie .Wielu to osoby typu BMW , BIERNY - MIERNY - WIERNY jest w PiS .Zmiany tak ale nie kosmetyczne .

Zofia 04.01.2020 08:44
W powiatach czekamy na odspawanie ulubieńców poprzedniej władzy. Bez konkretnych ruchów będą "konkretne" efekty.

Weronika 03.01.2020 19:59
Panie Premierze proszę stawiać na ludzi wykształconych,mądrych, uczciwych i kompetentnych. Może wtedy coś się zmieni.

widz 03.01.2020 19:08
Zmiany oby na lepsze ,a nie korekta po wyborach .

Wyborca 03.01.2020 15:34
Niech PiS zrobi porządki we wszystkich strukturach i spółkach państwowych .Wtedy to ma jakiś sens na normalne państwo . Przykład często opisywany na łamach Kroniki Waldemar Warzocha z PUK Tyszowce .osobnik nie godny stanowiska pod każdym względem . Czekamy na zmiany na lepsze tu i wszędzie gdzie nieudolni i skorumpowani działacze są na stanowiskach .

Wiktor 03.01.2020 15:20
Uf!Nareszcie! Skończy się obłuda i manipulowanie ludźmi.

Taka Prawda 03.01.2020 16:45
Skończy się kiedy cały nasz kochany rząd odejdzie od władzy.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama