Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:05
Reklama

Zamość: Andrzej Bubeła wiceprezesem Stowarzyszenia "Kina Polskie"

Przez cztery najbliższe lata (2020-2022) Andrzej Bubeła, dyrektor Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu będzie pełnił funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia "Kina Polskie". Został wybrany na to stanowisko podczas 48. Forum Wokół Kina, które od 9 do 12 grudnia odbywało się w Gdyńskim Centrum Filmowym.
Zamość: Andrzej Bubeła wiceprezesem Stowarzyszenia "Kina Polskie"
Autor: Fot. CKF Stylowy

Dodajmy również, że podczas forum w Gdyni przyznawano nagrody za "szczególny wkład w rozwój branży, a także za najlepszą frekwencję w kinach na polskich filmach". Uhonorowano nimi m.in. przedstawicieli kin, dystrybutorów filmowych i producentów. Honorowy Złoty Bilet otrzymał m.in. Marian Świątkowski, wieloletni pracownik kina w Zamościu, kinooperator.

CZYTAJ TAKŻE: ANDRZEJ BUBEŁA W RADZIE POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ

Stowarzyszenie "Kina Polskie", we władzach którego zasiada Andrzej Bubeła, działa m.in. po to, aby obejmować ochroną prawną interesy właścicieli, dzierżawców i pracowników kin polskich. Reprezentuje również te interesy wobec władz lokalnych, administracyjnych czy ministerialnych. Celem jego funkcjonowania jest też tworzenie warunków do rozwoju, ochrony i podwyższania standardu bazy materialnej sfery rozpowszechniania filmów i podejmowanie działań na rzecz zachowania oraz ochrony wartości intelektualnych i kulturotwórczych w całej sferze rozpowszechniania, inicjowanie i promowanie rodzimej twórczości filmowej.


Marian Świątkowski


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamoscianka 13.12.2019 10:49
Gratulujemy i życzymy wspaniałych Świąt! Lubię nasze kino, lubię pracowników kina, więc lubię tu przychodzić. Repertuar kina jest dla wszystkich, są komedie, kryminały itp. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jestem dumna, że nasze kino jest chyba jedynym w Polsce, w którym mamy okazję uczestniczyć w Sacrofilmie i spotykać wyjątkowych ludzi.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama