Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:22
Reklama

Tomaszów Lubelski: Jak nie ZUS, to pracodawca

Tomaszowski inspektorat ZUS organizuje szkolenie dla pracodawców, podczas którego dowiedzą się, jak skontrolować chorującego pracownika.
Tomaszów Lubelski: Jak nie ZUS, to pracodawca

Według ZUS koszty nieobecności pracowników z powodu chorób w I kwartale br. wyniosły w Polsce 5,1 mld zł. Z tego około 2 mld zł to wydatki na wynagrodzenia chorobowe poniesione przez zakłady pracy, pozostałe świadczenia sfinansował z ubezpieczenia ZUS.

 Tymczasem przepisy dają możliwość zweryfikowania, czy pracownicy prawidłowo korzystają ze zwolnień lekarskich. Sprawdzić to może nie tylko ZUS, ale i pracodawcy, którzy zatrudniają powyżej 20 osób.Podczas bezpłatnego szkolenia organizowanego przez inspektorat ZUS w Tomaszowie Lubelskim pracodawcy dowiedzą się m.in.: jak przeprowadzić kontrolę zwolnienia lekarskiego, jakie przypadki zalicza się do nieprawidłowego korzystania ze zwolnienia i jakie konsekwencje ponosi wtedy pracownik. 

Szkolenie odbędzie się 7 czerwca o godz. 12 w siedzibie ZUS, przy ul. Jana Pawła II 6.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zdrowaś 07.06.2019 19:54
chorzy pracujący w chorym zusie tak trzymać i chorować kasa przyda się wakacje plus jak znalazł ale jaja dobrze że wakacje na chorobowym

obserwator 07.06.2019 09:02
ZUS zawsze ma gdzieś zwykłych pracowników , urzędnik ma nas za nic .A co do tego Budmatu to wielu tam pracowało na czarno przez wiele lat i o czym to świadczy ? Likwidacja tej skorumpowanej instytucji i powołanie nowej sprawnej instytucji ma szanse na ulepszenie sytuacji emerytów na przyszłość .

bądż zdrów 07.06.2019 06:21
ŚLEPOTA w ZUS to norma .Jak można to tłumaczyć 2 przypadki opisane niżej .Czy ZUS ma na te sprawy mądrą odpowiedż ?Zapewne mają gdzieś ,dla nich ciepła posada a płatnicy mogą tylko pisać gorzkie żale na Berdyczów . Polska to być dziwny kraj ,cudów dziwów i przekrętów . Czekam na odpowiedż ze strony ZUS .

Monika Chomicka Budmat Zamość 06.06.2019 19:36
W ZUSie pracują osoby oderwane od rzeczywistości .Bo jak można tłumaczyć że w budownictwie zarabia się minimalną stawkę ? Mało tego większość pracuję na czarno wiele miesięcy ,a nawet lata i wszyscy o tym wiedzą .Jak można być tak ślepym i ciemnym jak ZUS ? Kto ma w tym interes pracownika , skorumpowana Państwowa Inspekcja Pracy , Urząd Skarbowy ... Chory system wynika że państwo nie panuje nad niczym ,a urzędnicy to znajomi z układy polityczno -rodzinnego .

Wiedzący 07.06.2019 10:31
Nie jest łatwo udowodnić, że ktoś pracuje na czarno albo dostaje wynagrodzenie pod stołem. Dopóki nie przyłapie pani takiego pracownika za rękę na nielegalnej budowie, to nie ma dowodów na oszustwo. A PIP nie weźmie tych dowodów z powietrza. Zapomina pani, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że jest zmowa między pracującymi na czarno a pracodawcami. Pracownicy milczą jak zaklęci. Nie palą się do współpracy z urzędami, bo musieliby podzielić się z fiskusem, tym co dostali pod stołem.

KUKIZ 15 07.06.2019 18:24
RĘKA RĘKĘ MYJE .Wszyscy wiedzą i milczą .ZUS to instytucja w której liczy się stanowisko pracy w tej instytucji tak jak PIP . Jak wiadomo na prowincji praca na państwowym etacie to układ i nikt tego nie podważy . Złodziejstwo państwa to norma w formie nie płacenia składek na ZUS i podatków .WSZYSCY WSZYSTKO WIEDZA . Po co taka instytucja ,chyba dla pensji tam zatrudnionych i dobrze im się wiedzie . Kilka osób to jawnie opisuje a gdzie reakcja ZUS ,PIP URZĘDU SKARBOWEGO ? Państwo w Państwie to fakt ,tak jak wszystkie sprawy znane ale nie ścigane z urzędu .

robol 07.06.2019 22:08
Pracownik ma h.... do powiedzenia . PIP za 1000 zł napisze bzdet a oni robole na czarno nadal będą tyrać znam ten numer , a zus to inna bajka .Po co te szkolenia dla picu i PiS -u .Szkoda pisac jak ten system działa ..Dziennikarze to nie widzą i nie znają ? Paranoja ZUSOWSKA .

Oszukany 06.06.2019 18:08
ZUS to panstwo w państwie, a świadczenia trzeba sądownie egzekwować. Dobrze że sami mają etaty dobrze opłacane i pilnują tego ze inni wypracują ich świadczenia!!!!!!!!!!

WIOSNA 07.06.2019 09:06
Mam pytanie czy osoby zatrudnione w ZUS-ie czytają i analizują opinie w KZ ? Wątpliwe że myślą logicznie i rozumieją powagę sprawy . Państwowa posada to najważniejsze niz interes społeczeństwa .

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama