Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 09:42
Reklama

Gmina Hrubieszów: Wioska Gotów znowu się rozrośnie

Skansen "Wioska Gotów" w podhrubieszowskim Masłomęczu wzbogaci się o rekonstrukcje nowych budynków i urządzeń. W planach jest budowa Chaty Strażnika, Chaty Biesiadnej, a także rekonstrukcja żurawia do czerpania wody i rzymskiego pieca do wypalania ceramiki. Realizacja tej inwestycji zależy od przyznania unijnych funduszy, o które gmina Hrubieszów zabiega wspólnie z rejonem horochowskim na Ukrainie.
Gmina Hrubieszów: Wioska Gotów znowu się rozrośnie

Gmina Hrubieszów wspólnie z władzami rejonu horochowskiego na Ukrainie przygotowała wniosek o dofinansowanie inwestycji z Programu Współpracy Transgranicznej Polska –Białoruś – Ukraina. Liderem projektu są Ukraińcy. Tamtejsze władze chcą wyremontować muzeum w Horochowie. Natomiast gmina Hrubieszów przymierza się do rozbudowy skansenu "Wioska Gotów" w Masłomęczu. 

Jakie zmiany planowane są w skansenie w Maslomęczu - przeczytasz w najnowszym wydaniu Kroniki Tygodnia.      


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Franciszek 24.01.2017 20:35
W nawiazaniu do poprzedniego komentarza- może kiedys ktos nauczy skąd ci Polacy są-Moze wreszcie przestaniecie tak promowac jak mysle wczesnogermańskie plemiona!Jeszcze w Berlinie dojda do wniosku że własnie z Masłomecza wywodzi sie rzesza niemiecka Tak tak Fajne widoki na przyszłośc Prawda Gość u

Gość 24.01.2017 16:39
Historie piszą zwycięscy. Tylko skąd u Gotów rzymski piec do wypalania ceramiki.Wyjaśni ktoś? Chyba nie była to wymiana z ekspansywnie nastawionymi rzymianami. A tak w ogóle skąd tam rzymianie. a jeśli byli to pewnie palili ziemie przygraniczne i zostawili im piec żeby mieli o czym myśleć. Pewnie dlatego subkultura gotów teraz ubiera się na czarno. Do tego jeszcze żuraw do czerpania wody, pewnie od Sarmatów. Jak to dumnie brzmi: Sarmaci. No bo przecież mit narodowy napisany przez włoskiego historyka. Odkopcie coś jeszcze ciekawego może się kiedyś ktoś nauczy skąd Ci Polacy są. Fajne widoki na przyszłość.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama