Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:01
Reklama

Cebularz zamojski z piekarni Grela

Wśród wszystkich wypieków i przekąsek z lokalnej kuchni mocno kojarzony z naszym regionem jest cebularz zamojski. Ten pyszny placek wypiekany w tradycyjnej recepturze jest także w piekarniach i sklepach firmowych Greli.
Cebularz zamojski z piekarni Grela

Cebularz zamojski z piekarni Grela to formowany ręcznie placek produkowany z mąki pszennej lub z dodatkiem mąki razowej, posypany poszatkowaną cebulą wymieszaną w odpowiednich proporcjach z makiem i olejem roślinnym. Jego receptura ogranicza się do podstawowych składników. Firma nie stosuje żadnych zbędnych dodatków, używając jedynie mąki, wody, margaryny, drożdży i soli. Zachowanie odpowiednich proporcji jest kluczowe, ponieważ produkt finalny musi być kruchy i chrupiący. Cebularz zamojski z Piekarni Grela jest niezwykle cienki, czym różni się od tradycyjnego cebularza lubelskiego wpisanego do unijnego Rejestru Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych Oznaczeń Geograficznych, ale lokalni klienci właśnie w takim produkcie zasmakowali.                     

Cebularz zamojski dostępny jest w ofercie Piekarni Grela od początku prowadzenia działalności, tj. od trzech pokoleń i jest nierozłącznie związany z historią firmy, sięgającą wybudowania przez Mariana Grelę młyna w Mełgwi, a następnie piekarni w 1950 r. 

Cebularz dostępny jest we wszystkich sklepach firmowych Piekarni Grela: w Zamościu (Nowy Rynek 22, Staszica 19, al. Jana Pawła II 19, Kilińskiego 13, Gminna – miejsce postoju busów), Szczebrzeszynie – ul. Targowa 8 i Hrubieszowie – ul. Mickiewicza 1A/6. Jest tam wypiekany na miejscu i podawany na ciepło. Cebularz można zakupić także w sklepach sieci, z którymi piekarnia współpracuje na terenie powiatów zamojskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, w większości z nich również znajdują się udostępnione przez piekarnię piece umożliwiające wypiek na miejscu.       

 – Dla każdego producenta największą nagrodą jest zadowolenie i wierna rzesza klientów, a ci są bardzo wymagający. Z wielką radością przyjmujemy pochwały od naszych sympatyków, ale równie wdzięczni jesteśmy za słowa krytyki, które pozwalają nam się wciąż doskonalić i pracować nad polepszaniem naszej oferty – podkreśla Sebastian Grela, współwłaściciel piekarni.   


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ya 05.03.2019 01:46
no własnie dlaczego pieczywo ciagnie się jak guma, nie mozna ugryźć tylko trzeba rwać zębami

ola 04.03.2019 20:25
Podzielam opinię ELm bardzo trafna uwaga przestałem kupować z tej piekarni cebularze

Elm 04.03.2019 14:12
Cebularze ze zdjęć nie nadają się do jedzenia, czy kupisz z rana czy o każdej innej porze mają formę gumy i aż zęby bolą od jedzenia. Polecam natomiast z delikatesów przy piekarni Jutrzenka (ok.2 km) , przed Zamościem jak jedziesz z Tomaszowa. Najlepsze w województwie.

Zawisza Ciemny 02.03.2019 05:52
Nie jestem piekarzem ale żeby cebularz nie był zbyt ,,plaskaty'' posypujemy go ciepłą posypką

zamościanin 13.02.2019 08:13
tak jak na zdjęciu coraz bardziej nie foremne i jakby mniejsze

Medyk 13.02.2019 07:12
Cebularze ogólnie są super. Mam wrażenie, że ten artykuł nie został napisany bezinteresownie - a jako reklama. Wypiekiem placków zajmuje się wiele piekarni w naszym regionie, które za taką reklamę muszą zapłacić legalnie.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama