Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:17
Reklama

Cebularz zamojski z piekarni Grela

Wśród wszystkich wypieków i przekąsek z lokalnej kuchni mocno kojarzony z naszym regionem jest cebularz zamojski. Ten pyszny placek wypiekany w tradycyjnej recepturze jest także w piekarniach i sklepach firmowych Greli.
Cebularz zamojski z piekarni Grela

Cebularz zamojski z piekarni Grela to formowany ręcznie placek produkowany z mąki pszennej lub z dodatkiem mąki razowej, posypany poszatkowaną cebulą wymieszaną w odpowiednich proporcjach z makiem i olejem roślinnym. Jego receptura ogranicza się do podstawowych składników. Firma nie stosuje żadnych zbędnych dodatków, używając jedynie mąki, wody, margaryny, drożdży i soli. Zachowanie odpowiednich proporcji jest kluczowe, ponieważ produkt finalny musi być kruchy i chrupiący. Cebularz zamojski z Piekarni Grela jest niezwykle cienki, czym różni się od tradycyjnego cebularza lubelskiego wpisanego do unijnego Rejestru Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych Oznaczeń Geograficznych, ale lokalni klienci właśnie w takim produkcie zasmakowali.                     

Cebularz zamojski dostępny jest w ofercie Piekarni Grela od początku prowadzenia działalności, tj. od trzech pokoleń i jest nierozłącznie związany z historią firmy, sięgającą wybudowania przez Mariana Grelę młyna w Mełgwi, a następnie piekarni w 1950 r. 

Cebularz dostępny jest we wszystkich sklepach firmowych Piekarni Grela: w Zamościu (Nowy Rynek 22, Staszica 19, al. Jana Pawła II 19, Kilińskiego 13, Gminna – miejsce postoju busów), Szczebrzeszynie – ul. Targowa 8 i Hrubieszowie – ul. Mickiewicza 1A/6. Jest tam wypiekany na miejscu i podawany na ciepło. Cebularz można zakupić także w sklepach sieci, z którymi piekarnia współpracuje na terenie powiatów zamojskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, w większości z nich również znajdują się udostępnione przez piekarnię piece umożliwiające wypiek na miejscu.       

 – Dla każdego producenta największą nagrodą jest zadowolenie i wierna rzesza klientów, a ci są bardzo wymagający. Z wielką radością przyjmujemy pochwały od naszych sympatyków, ale równie wdzięczni jesteśmy za słowa krytyki, które pozwalają nam się wciąż doskonalić i pracować nad polepszaniem naszej oferty – podkreśla Sebastian Grela, współwłaściciel piekarni.   


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ya 05.03.2019 01:46
no własnie dlaczego pieczywo ciagnie się jak guma, nie mozna ugryźć tylko trzeba rwać zębami

ola 04.03.2019 20:25
Podzielam opinię ELm bardzo trafna uwaga przestałem kupować z tej piekarni cebularze

Elm 04.03.2019 14:12
Cebularze ze zdjęć nie nadają się do jedzenia, czy kupisz z rana czy o każdej innej porze mają formę gumy i aż zęby bolą od jedzenia. Polecam natomiast z delikatesów przy piekarni Jutrzenka (ok.2 km) , przed Zamościem jak jedziesz z Tomaszowa. Najlepsze w województwie.

Zawisza Ciemny 02.03.2019 05:52
Nie jestem piekarzem ale żeby cebularz nie był zbyt ,,plaskaty'' posypujemy go ciepłą posypką

zamościanin 13.02.2019 08:13
tak jak na zdjęciu coraz bardziej nie foremne i jakby mniejsze

Medyk 13.02.2019 07:12
Cebularze ogólnie są super. Mam wrażenie, że ten artykuł nie został napisany bezinteresownie - a jako reklama. Wypiekiem placków zajmuje się wiele piekarni w naszym regionie, które za taką reklamę muszą zapłacić legalnie.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama