Pomysłodawcą i założycielem firmy jest Janusz Fijałek. Firma rozpoczęła swoją działalność od handlu, miała w latach 90. dwa sklepy meblowe w Biłgoraju, a później w Zamościu. Dopiero w późniejszych latach firma postawiła także na produkcję. Firma Meble Polskie od lat zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych i materacy, wyróżniając się na rynku wysoką jakością produktów.
Firma podejmuje wiele form współpracy z firmami z rynku lokalnego, ogólnopolskiego czy też zagranicznego. Meble Polskie wsparły w 2018 roku klub piłki ręcznej MKS Padwa Zamość. Firma uczestniczy również w wielu inicjatywach dobroczynnych.
– Firma Meble Polskie z roku na rok notuje duży rozwój, co nas niezmiernie cieszy. Budowa nowej fabryki czy też zakup profesjonalnych parków maszynowych to tylko jedne z nielicznych dowodów naszego dynamicznego rozwoju. Ciągle stawiamy na innowacyjne rozwiązania, które w przyszłości poprawią jakość, a także zakres naszych produktów. Jednym z tych innowacyjnych rozwiązań jest automatyzacja nowej fabryki, co sprawi, iż będziemy w stanie produkować więcej mebli w krótszym czasie. Dużą satysfakcją dla nas jako producenta mebli jest zadowolenie klientów, jak również możliwość współpracy z mniejszymi zakładami z rynku lokalnego, dając tym samym możliwość rozwoju – mówi Janusz Fijałek, prezes firmy.
Firma doceniana jest od wielu lat przez klientów, ale także przez kontrahentów i partnerów biznesowych, czego dowodem są nowe kontrakty, wpływające na rozwój firmy.
Pomysłem na rozwój firmy jest stałe poszerzanie oferty handlowej, przemyślane inwestycje i tym samym zdobywanie nowych rynków zbytu w Europie i w innych, odleglejszych regionach świata

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)




