Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:00
Reklama

Gmina Nielisz

Gmina Nielisz jest gminą rolniczą z wielką perspektywą rozwoju turystyki. Warunkami rozwoju pod kątem ruchu turystycznego są dobra infrastruktura drogowa i dbałość o istniejące obiekty będące atrakcjami turystycznymi. Władze gminy stawiają także na budowę nowych obiektów turystycznych.
Gmina Nielisz
Budynek po starym skupie mleka, w tle remiza strażacka w Gruszce Dużej.
Autor: Gmina Nielisz

Rok 2018 to przede wszystkim inwestycje drogowe. Wykonano 3760 mb. gminnych dróg asfaltowych. Gmina partycypowała w kosztach generalnego remontu drogi powiatowej Krzak – Stary Zamość (długość odcinka drogi w obszarze gminy Nielisz to 2660 mb.). 

Oprócz infrastruktury drogowej gmina Nielisz podjęła się remontów budynków użyteczności publicznej, w tym: świetlicy wiejskiej w Ruskich Piaskach, remiz strażackich w Wólce Złojeckiej, Złojcu, Gruszce Dużej i Krzaku i budynku po starym skupie mleka w Gruszce Dużej. Ważnym wydarzeniem ubiegłego roku w gminie Nielisz było rozpoczęcie  remontu drogi wojewódzkiej nr 837 Nielisz – Sitaniec. Inwestycja ta jest realizowana dzięki wieloletnim zabiegom o tę drogę wójta gminy Nielisz Adama Wala oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Szacuje się, iż suma, jaka zostanie z tego tytułu zainwestowana na obszarze gminy Nielisz, to ok. 80 mln złotych. To absolutnie rekordowa kwota w historii gminy. Droga otrzyma nowoczesne oświetlenie uliczne, ścieżki rowerowe i system odwadniający. Zostanie wyremontowana dzięki zrozumieniu potencjału rozwojowego gminy Nielisz. 

Oprócz modernizacji dróg na obszarze gminy Nielisz, w 2018 roku rozpoczęto inwestycję montażu kolektorów słonecznych. Wykonano już 43 procent instalacji. Umowa na dofinansowanie projektu zakłada również montaż systemów fotowoltaicznych, który będzie realizowany w roku bieżącym. Całkowita wartość projektu: 5 627 775,77 zł, kwota dofinansowania: 4 259 676,75 zł.

 – Inwestycje skierowane w stronę rozwoju turystyki to jedno, ale jako wójt gminy Nielisz muszę dbać przede wszystkim o moich mieszkańców. Dlatego konsekwentnie nasze działania będą zmierzać do inwestycji poprawiających jakość życia. W perspektywie będziemy dążyć do inwestycji związanych z ekologią i odnawialnymi źródłami energii. To jest przyszłość i dbałość o to, co mamy najcenniejsze - czyste środowisko naturalne – mówi Adam Wal, wójt gminy Nielisz.

W najbliższych latach władze chcą konsekwentnie budować wizerunek gminy jako miejsca przyjaznego i dobrego do życia. 

 – Konsekwentnie robimy swoje i na miarę naszych możliwości. Idąc drogą zrównoważonego rozwoju, jedyną rozsądną opcją jest rozwój turystyki. Dlaczego? Zarówno rolniczy charakter gminy, jak i rozwój turystyki wymaga czystego środowiska. Taka konfiguracja zawsze ze sobą będzie iść w parze bez uszczerbku na żadnym z tych dwóch gałęzi gospodarki – przyznaje Adam Wal. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Szczęśliwy posiadacz działki nad zalewem 07.02.2019 22:36
Tak zgadzam się, że należy dbać o rozwój turystyki tylko jak się ma do tego plan zagospodarowania, który zablokował jakąkolwiek budowę dookoła zbiornika. Pokupiliśmy działki za słone pieniądze a teraz możemy jedynie zasiać sobie trawę. Gdzie tu władza dba o rozwój działalności i turystyki. A jeśli chodzi o krajobraz wsi to gospodarze sami dbają o swoje obejścia , a przykładem gospodarności i porządku wójta jest zarośnięty plac(centrum wsi) z połamanymi ławkami oraz trawnik przed budynkiem gminy.

Kapsel 05.02.2019 22:00
Nie jestem mieszkańcem gminy Nielisz, ale jestem mocno z nią związana.Bardzo lubię tam jeździć. Nie wiem po co to napisałam, ale to prawda!?A teraz z innej beczki.Wieś polska (wschodnia) zmieniła się bardzo przez ostatnie lata , na dobre oczywiście. Wypiękniały obejścia, domy i mamy piękne ogrody przy domach, szkoda tylko, że nasza wschodnia postkomunistyczna mentalność nie idzie w parze z rozwojem. Tu jest stagnacja w tym wymiarze.Wszędobylska Krytyka i Sarkazm nadal królują i każdego kto się tylko trochę wychyli z szeregu, bo coś mu się chce zrobić udupiamy( za przeproszeniem). Tyle tylko chciałam, a Nielisz górą!???

Zdegustowany 04.02.2019 22:51
Biedny pan wójt aż 12 lat starał się o remont drogi Sitaniec -Nielisz i dopiero na odchodne koledzy partyjni ulegli jego staraniom ? Jak to dobrze przypisywać sobie cudze zasługi.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama