Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:41
Reklama

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem"

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" działa od 1990 r. przy ul. Peowiaków 6a w Zamościu. Zostało założone przez rodziców i przyjaciół dzieci niepełnosprawnych.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem"
Autor: Stowarzyszenie ''Krok za Krokiem''

Zarząd Stowarzyszenia tworzą: przewodnicząca Maria Król, skarbnik Małgorzata Pogudz-Kusiak, sekretarz Lucyna Łukomska, członkowie: Małgorzata Jagoda, Bogusław Ciosmak. Każdy może zostać przyjęty do Stowarzyszenia po złożeniu deklaracji.

Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, umożliwienia form edukacji i rehabilitacji prowadzącej do pełnej aktywności życiowej, zawodowej i społecznej oraz obywatelskiej.

Inicjatywa stworzenia Stowarzyszenia wyszła od rodzica niepełnosprawnego dziecka, lek. med. Marii Król. Pierwszym dziełem organizacji było powołanie do życia w 1992 r. Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu. Od 28 lat Stowarzyszenie buduje system wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością, prowadzi 11 placówek w Zamościu, Białobrzegach, Biłgoraju i Bondyrzu. Stowarzyszenie nieodpłatnie oferuje wiele form wsparcia, w tym usługę asystenta osoby z niepełnosprawnością, szkolenia, konferencje, publikacje, transport.

 ‒ Stowarzyszenie stworzyło instytucjonalne formy wsparcia, które dają osobom niepełnosprawnym szanse na lepsze życie. To unikalny system, wielokrotnie doceniony i nagradzany. "Krok za Krokiem" stało się marką dobrego działania. Do dalszego rozwoju potrzebuje większego zaangażowania społeczności lokalnej, w tym podmiotów biznesu w rozwiązywanie problemów społecznych i wsparcia prowadzonych przez Stowarzyszenie przedsięwzięć – mówi Maria Król.

Stowarzyszenie swoje działania realizuje we współpracy z samorządem lokalnym (przekazywanie nieruchomości, dotacje na transport i inne zadania publiczne) oraz z organami administracji publicznej, NFZ, PFRON, etc. Współpracuje z Parlamentem oraz ministerstwami, ośrodkami naukowymi w Polsce, na Węgrzech i w świecie w zakresie wypracowywania i konsultacji rozwiązań dot. osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie planuje do 2022 roku oddać do użytku "Rodzinny Dom" – Kompleks Terapeutyczno-Opiekuńczy dla dorosłych osób z niepełnosprawnością przy ulicy Kresowej 24. Oddanie do użytku pierwszego budynku Kompleksu planowane jest w lutym 2020 r., a uruchomienie drugiego budynku na przełomie 2021/2022 r. W dalszej perspektywie Stowarzyszenie planuje stworzenie zakładu pracy dla osób niepełnosprawnych.

bw


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama