Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 06:24
Reklama

Gmina Sułów

Gmina Sułów położona jest w zachodniej części Roztocza. Tereny gminy są typowo rolnicze, a jednocześnie atrakcyjne turystycznie. Gmina w 2018 r. wydała ponad 11 milionów zł na inwestycje, rozwijając infrastrukturę drogową, remontując budynki i inwestując w kulturę.
Gmina Sułów
Autor: UG Sułów

Do największych atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie gminy można zaliczyć: Grodzisko Sutiejsk w Sąsiadce oraz zbiornik wodny w Kulikowie. Przez część gminy przebiega trasa rowerowa Green Velo oraz szlak Czarna Perła. Na obszarze gminy znajdują się także dwa cenne obszary ochrony środowiska NATURA 2000 "Dolina Łętowni" oraz "Ostoja Nieliska".

Gmina inwestuje w polepszenie i rozbudowę infrastruktury drogowej, stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości i działalności kulturalnej lokalnych społeczności. W 2018 roku na inwestycje gmina wydała ponad 11 mln 600 tys. zł. 

Na przebudowę i rozbudowę ponad 15,5 km dróg gminnych wydano 6 mln 600 tys., z czego 3 mln 400 tys. przeznaczono ze środków własnych, a 3 mln 200 tys. pochodziło ze środków zewnętrznych. Zmodernizowano także kolejne 7 km dróg powiatowych, na co gmina ze swoich środków przeznaczyła ponad 1 mln 200 tys. zł.

Wyremontowano także budynki użyteczności publicznej: budynek Centrum Kultury w Deszkowicach Drugich, budynki dla Centrum Społeczno-Kulturalnego w Sułowie oraz remizy i świetlice na terenie całej gminy. Wykonano także termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Tworyczowie oraz Szkoły Podstawowej w Michalowie. Gminie udało się także zbudować zewnętrzne siłownie w Sułowie, Deszkowicach Pierwszych i Michalowie. Łączna wartość tych inwestycji to ok. 3 mln 500 tys zł., w tym środki pozyskane ok. 2 mln, a wkład własny gminy to 1 mln 500 tys. zł.

Dużym wsparciem w inwestycjach były dotacje celowe z budżetu państwa i Wojewody Lubelskiego. Na część inwestycji gmina wykorzystała środki własne oraz środki z funduszu sołeckiego.

– W 2018 roku udało się zrealizować większość planów, część pozostaje jeszcze do realizacji w przyszłości. W roku ubiegłym postępował dynamiczny rozwój gminy, który zamierzamy w dalszym ciągu kontynuować – mówi Leon Bulak, wójt gminy Sułów. 

Realizując inwestycje, gmina współpracuje z lokalnymi organizacjami i przedsiębiorcami oraz z sąsiednimi gminami m.in. gminą Nielisz i gminą Szczebrzeszyn, ze Starostwem Powiatowym w Zamościu, Lubelskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, a także z Powiatowym Urzędem Pracy w Zamościu. Jest członkiem Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Zamojska" oraz Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Bug.

Priorytetem władz jest dalszy rozwój infrastruktury drogowej na terenie gminy, inwestycje w turystykę, pozyskiwanie inwestorów i tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
U2 22.02.2019 23:07
Można, można,siedzią świstaki i uzupełniają kupony. Jakimś dziwnym trafem nakład się szybko kończy. Czyżby wzrosła popularność Kroniki?

meGi 05.02.2019 21:43
No proszę! Można? Można. A mówią, że gmina jest bardzo zadłużona.

podatnik-kredytoplatnik 11.02.2019 23:31
No oczywiscie, ze mozna. Za pieniadze podatnikow wszystko mozna. Tylko kto splaci te 11 milionow?

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama