Głównymi zadaniami Stowarzyszenia Zamość 4x4 są: rozwijanie i propagowanie jazdy samochodami terenowymi, organizacja imprez charytatywnych, propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska, promowanie walorów turystycznych, przyrodniczych i historycznych Zamojszczyzny i Roztocza. Stowarzyszenie ponadto uczestniczy w rajdach i imprezach off-roadowych na terenie całego kraju. – Grupę ponad 20 pasjonatów off-roadu z Zamościa i okolic połączyła także pasja do pomagania. Wspiera nas wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym możemy zrzeszać środowisko, ale też robić coś dobrego dla innych – mówi Jarosław Kuchta, sekretarz stowarzyszenia, leśnik i przewodnik po Roztoczu.
Stowarzyszenie każdego roku angażuje się w akcje charytatywne w całym regionie. Każdej wiosny, podczas akcji "Czyste lasy Zamojszczyzny" członkowie Stowarzyszenia organizują sprzątanie lasów Zamojszczyzny i uwrażliwiają na problem zaśmiecania terenów zielonych. Jedną z głównych imprez Stowarzyszenia jest doroczna Integracja "Dla Choinki". W niedzielę, 16 grudnia po raz 8 na piaskowni w Mokrem zorganizuje VIII Ogólnopolską Terenową Integrację "Dla Choinki". Miłośnicy offroadu, quadów i terenowych emocji jak co roku podczas zawodów zbierać będą pieniądze na prezenty świąteczne dla domów dziecka z całego regionu ale również innych ośrodków potrzebujących wsparcia. Członkowie Stowarzyszenia angażują się także w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, włączając się do zbiórki.
Stowarzyszenie przy organizacji wydarzeń i imprez współpracuje z nadleśnictwami Zwierzyniec, Tomaszów Lub., Strzelce, Krasnystaw, Gminą Zamość oraz Miastem

![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803324-1.jpg)
![Hrubieszów w świątecznym klimacie. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] Hrubieszów w świątecznym klimacie. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-hrubieszow-w-swiatecznym-klimacie-kiermasz-przy-hdk-przyciagnal-tlumy-zdjecia-1765802923-40.jpg)
![Tomaszów Lubelski w 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA] Tomaszów Lubelski w 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-44-rocznice-wprowadzenia-stanu-wojennego-zdjecia-1765795056-37.jpg)




![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Zamościu wręczono nagrody laureatom konkursu „W Kasku Bezpieczniej”.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803169.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze