Konkurs został zorganizowany dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W finale wzięło w nim udział 88 recytatorów, którzy byli najlepsi w eliminacjach gminnych.
W grupie najmłodszych, uczniów klas I-III wygrała Aneta Nazar ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Na drugim miejscu znalazły się wspólnie: Barbara Podoba (SP nr 2 Tomaszów Lubelski) i Dominika Piskor (SP Telatyn), a na trzecim: Tamara Rechul i Wiktor Krech (SP nr 2 Tomaszów). Laureatami wyróżnień w tej kategorii wiekowej zostali: Julia Dudek (Tarnawatka), Mikołaj Florek (Poturzyn), Gabriela Kargol (Steniatyn), Milena Lewko (Bełżec), Wiktor Nieścior (Łosiniec), Filip Rachański (Niepubliczna SP Little Oxford Tomaszów Lubelski), Emilia Tabała (Majdan Sopocki) i Weronika Zbroniec (Chodywańce).
Najlepszą recytatorką w gronie uczniów klas IV-VI okazała się Klaudia Śliwa (SP w Lubyczy Królewskiej). Na drugim miejscu znalazła się Paula Litwin z SP w Suścu, a na trzecim Aleksandra Grzyb (SP Typin). Wyróżnienia otrzymali: Gabriel Buczak (SP nr 3 Tomaszów), Julia Moskwa (Michalów Nowy), Lena Gęborys (Susiec), Laura Przednowek (Bełżec), Sebastian Piskor (Telatyn) oraz Oliwia Krawczyk (SP nr 1 Tomaszów).
Zdaniem jurorów, w kategorii najstarszych uczniów podstawówek i gimnazjalistów, najpiękniej recytowała Łucja Więcławek, uczennica szkoły w Tarnawatce. Drugą nagrodę otrzymała Agnieszka Burak z Podhorzec, a trzecią Aleksandra Karwańska z SP w Gródku. Laureatami wyróżnień zostali: Amelia Knap (Machnów Nowy), Oliwia Bielecka (Łaszczów) oraz Tomasz Halasa (Susiec).




![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze