Prezentowane zdjęcia to przekrój wydarzeń z Polski i świata, które tworzą unikalny obraz 2015 roku. Na wystawę składa się 156 zdjęć najlepszych polskich fotoreporterów.
- Na prezentowanych fotografiach widzimy świat w mikro i makro skali. Z jednej strony to świat pełen napięć, niepokoju i ludzkiego cierpienia. Z drugiej strony, fotoreporterzy dokumentują zwykłe życie. Fotografia prasowa zderza te dwa światy w niezwykle przejmujący sposób, który zmusza do refleksji, pozwala docenić małe radości, które nie są udziałem wszystkich ludzi na ziemi. Przykładem jest Zdjęcie Roku, które tak wiele mówi o tym, co szczególnie cenne w naszym życiu, czyli o rodzinie – powiedział Dariusz Grabiec, kierownik obsługi klientów w 2. Oddziale Banku Zachodniego WBK w Zamościu.

Fot. PAWEŁ WYSZOMIRSKI, TESTIGO DOCUMENTARY. Irina Casanova, opiekunka goryli w madryckim zoo, robi sobie zdjęcie z młodym osobnikiem o imieniu Gwett. Goryle w madryckim zoo nie mają fizycznego kontaktu z ludźmi. Ich wybieg jest tak zbudowany, żeby nawet opiekunowie nie dotykali zwierząt. Madryt (Hiszpania), 30 kwietnia 2015 r.
Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2016 to kadr z życia wielodzietnej polskiej rodziny. Pokazuje siłę więzi dzieci z rodzicami. Kiedy ojciec wraca na święta z pracy za granicą do domu, stęsknione młodsze dzieci nie opuszczają go na krok. Jest to fragment nagrodzonego również fotoreportażu autorstwa Joanny Mrówki z Forum Polskiej Agencji Fotografów.
Tegorocznej wystawie w Zamościu towarzyszyć będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzi młoda polska fotografka Karolina Jonderko. Potrwają dwa dni 16 i 17 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej.

![Radni oglądali nową część szpitala w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Radni oglądali nową część szpitala w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-radni-ogladali-nowa-czesc-szpitala-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1765999372-0.jpg)
![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Radni oglądali nową część szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Już niedługo koniec budowy! [ZDJĘCIA] 17 grudnia radni powiatu tomaszowskiego w towarzystwie starostów oglądali postępy prac, a właściwie prawie ich finał, w dobudowanej części szpitala powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-radni-ogladali-nowa-czesc-szpitala-w-tomaszowie-lubelskim-juz-niedlugo-koniec-budowy-zdjecia-1766000213.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze