Partnerem KDK w przygotowaniu tego konkursu była amerykańska firma „Nativiana Roztocze”, która buduje rozlewnię wody w Grabniku. Pomysł zrodził się, bo inwestor zajął się remontem remizy OSP w tej wiosce. Konkurs miał też oczywiście promować wiedzę o bezpieczeństwie i pracy strażaków, a także rozwijać wyobraźnię plastyczną dzieci.
Chętnych do udziału było bardzo wielu. Jury oceniło aż 129 prac. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się przed tygodniem (12 października).
Wśród uczniów klas I-IV wygrała Martyna Bełz z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Drugie miejsce zajęły wspólnie Zuzanna Zdżyłowska (Szkoła Podstawowa w Kaczórkach) i Agata Włodarczyk (ZS w Krasnobrodzie), a trzecie Malwina Kawka (ZS w Krasnobrodzie).
Laureaci wyróżnień to: Magdalena Maruszak, Bartłomiej Cisek (ZS w Krasnobrodzie), Kamil Gałka (SP w Kaczórkach) i Kinga Cisek (SP w Majdanie Wielkim).
Wśród uczniów klas V-VIII trzy pierwsze nagrody otrzymali: Karolina Sowa i Kinga Majdanik (ZS w Krasnobrodzie) oraz Krzysztof Zub (SP w Kaczórkach), a wyróżnienia: Karol Wróblewski, Michał Piela i Magdalena Umińska (ZS w Krasnobrodzie).
W najstarszej grupie wiekowej wygrała praca Eweliny Rzepeckiej. Pozostałe nagrody otrzymali: Dominik Sowa i Marcelina Nadłonek (wszyscy z ZS w Krasnobrodzie).

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze