Zamość: Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej z Multimed (ZDJĘCIA)

  • 17.03.2018, 23:29 (aktualizacja 18.03.2018, 00:05)
  • bw
Zamość: Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej z Multimed (ZDJĘCIA) bw
Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed już po raz czwarty włączyło się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. W sobotę, 17 marca na terenie galerii Twierdza w Zamościu odbył się event, który uświadomić miał problem próchnicy i promować zdrowie jamy ustnej, szczególnie u dzieci. Nie zabrakło wspólnych gier, zabaw, warsztatów plastycznych, ale także spotkań z ekspertami.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach dzieci mogły w formie gier i zabaw poznać zasady dbania o zdrowy uśmiech, nauczyć się prawidłowego szczotkowania zębów czy nauczyć się odpowiedzialnego zachowania w wypadku urazów zębów. 

Oficjalna część obchodów rozpoczęła się o 12:00 od barwnej parady z udziałem ''Przyjaciół Zdrowego Uśmiechu Multimed'', w której wzięli udział mali pomocnicy z klas 0-III szkoły podstawowej. Wspólna zabawa zakończyła się wybraniem ''Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed'', który pod okiem nauczycieli stworzył własny strój i odpowiedział na pytania z wiedzy o zdrowiu jamy ustnej.  Po godzinie 14:00 ratownik medyczny i pracownik Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed wyjaśniali, jak zachować się, gdy zdarzy się uraz czy uszkodzenie zęba i przekazali kluczową wiedzę z pierwszej pomocy. 

Dzieci mogły sprawdzić się także w żywych warcabach ''Walki mleczaków z próchnicą'' a o 16:00 bawić się razem z zespołem szkoły muzycznej Yamaha w Zamościu. 

Oprócz centralnej sceny dzieci wraz z rodzicami mieli okazję odwiedzić stoiska tematyczne, gdzie nauczyły się m.in. tworzenia modeli zębów z plasteliny, poznały zasady zdrowego odżywiania czy obejrzeć ogromny (170 cm) model jamy ustnej. 

Celem wydarzenia było uświadomienie poważnego problemu próchnicy u dzieci i podniesienie świadomości higieny jamy ustnej. 

Event odbył się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Prezydenta Miasta Zamość, Zamość Ordynacki Rotary Club i Polskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego. Kronika Tygodnia objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

Partnerami sobotniego wydarzenia byli: Smak Story, Kreatywni – pracownia twórcza, Liceum plastyczne w Zamościu,  GlaxoSmithKline i Listerine.

Poniżej obszerna fotogaleria z wydarzenia.

bw

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe