Chłopak zmarł przez dopalacze. Niech jego historia będzie przestrogą (FILM)

  • 12.12.2019, 12:51
  • ak
"Nie odlatuj – Zacznij stąpać twardo po ziemi" - spot profilaktyczny…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zaczęło się od zażycia jakiejś dziwnej substancji kupionej od ludzi na ulicy. Przyszła euforia, a po niej urojenia i lęki. Młody chłopak wylądował w końcu w szpitalu. Zmarł. Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować używek. Opowiedziano ją w spocie profilaktycznym "Nie odlatuj - stąpaj twardo po ziemi" nakręconym na podstawie zwycięskiego scenariusza w konkursie zorganizowanym przez zamojską policję, władze miasta, kuratorium i szpital "papieski".

W konkursie brali udział uczniowie zamojskich szkół średnich. Walczyli o nagrody tworząc scenariusze profilaktycznych spotów o zgubnych skutkach używania substancji psychoaktywnych i redagując hasła reklamowe dla filmów. 

CZYTAJ TAKŻE: KRÓL NA ROWERZE. CZYM TO GROZI? OBEJRZYJ SPOT EDUKACYJNY

Najciekawszą opowieść, która ostatecznie została sfilmowana, wymyślili licealiści ze Społeczniaka: Kornelia Kozyra, Kaja Peć, Jakub Wróblewski oraz Stefan Suder. Nagrody za hasło otrzymały natomiast uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu: Martyna Krukowska, Oliwia Kawęcka oraz Oliwia Zochniak.

Komisja wyróżniła również dwa inne scenariusze. ich autorki to: Paulina Werner z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu oraz Jagoda Oszust z Zespołu Szkól Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.

Wyniki ogłoszono oficjalnie podczas konferencji „Akademia Bezpieczeństwa i Profilaktyki", która odbyła się we wtorek (10 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu. Tematem przewodnim spotkania było wskazanie zagrożeń związanych z zażywaniem przez młodych ludzi narkotyków lub dopalaczy. Wśród słuchaczy znaleźli się ósmoklasiści, nauczyciele i pedagodzy ze szkół podstawowych z całego powiatu.

Prelekcję zatytułowaną „Przestępczość narkotykowa – zapobieganie, zwalczanie i profilaktyka” wygłosił asp. Dariusz Kuropatnicki, profilaktyk z zamojskiej komendy. Piotr Grygiel, kurator Sądu Rejonowego w Zamościu opowiedział słuchaczom o „Konsekwencji używania środków psychoaktywnych w świetle ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich”, natomiast Monika Raczkiewicz, asystentka apteki szpitala "papieskiego" wskazała „Skutki zdrowotne zażywania środków psychoaktywnych”.

Należy dodać, że w montażu materiału filmowego wsparła partnerów konkursu zamojska telewizja internetowa.

 

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Noms
Noms 12.12.2019, 21:51
Uczniowie byli z 1 lo im hetmana Jana Zamoyskiego
alfa
alfa 12.12.2019, 17:59
Kornelia Kozyra, Kaja Peć, Jakub Wróblewski oraz Stefan Suder są uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego a nie "Społeczniaka"
XD
XD 12.12.2019, 13:46
Zochniak co się tak szczerzysz XD

Pozostałe