Hrubieszów: Pogrzeb na koszt miasta

  • 12.12.2019, 06:21
  • par
Hrubieszów: Pogrzeb na koszt miasta Fot. pixabay.com
Radni Hrubieszowa postanowili uregulować przepisy związane z pochówkami organizowanymi przez gminę i opłacanymi z miejskich pieniędzy. Na sesji 28 listopada podjęli uchwałę w tej sprawie.

Rzadko, ale zdarza się, że umiera ktoś, kto nie ma bliskich, którzy zajęliby się jego pogrzebem. Jeżeli nie zajmie się tym rodzina albo zwłoki nie zostaną przekazane uczelni medycznej prowadzącej działalność naukową i badawczą, wówczas zwłoki chowane są na koszt gminy, w której taka osoba zmarła. Taka sytuacja dotyczy głównie bezdomnych, ale nie tylko. Mogą to być również osoby samotne. Zdarza się też, że nie ma kto pochować zwłok dziecka, które na świat przyszło martwe. 

 – Takie sytuacje należą do wyjątkowych, ale zdarzają się... W życiu różnie się dzieje, brak zapisów bardziej komplikuje późniejsze rozwiązywanie ewentualnych problemów. Do tej pory nie mieliśmy w mieście tej kwestii uregulowanej uchwałą. Najwyższa pora było to zmienić –  podkreśla Anna Naja, przewodnicząca Rady Miejskiej Hrubieszowa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 12.12.2019, 08:08
Nie po nosie dla księży...

Pozostałe