Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 11:40
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Artykuły

Reklama
Gm. Zamość: Smakowita impreza. Wspólne pieczenie chleba w Wysokiem
Gm. Zamość: Smakowita impreza. Wspólne pieczenie chleba w Wysokiem
Piec został zbudowany i był już testowany. Wyszedł znakomicie. Kto nie miał jeszcze okazji się przekonać, może to nadrobić w sobotę (23 września), gdy przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem odbędzie się impreza pod hasłem “Razem pieczemy i razem zjemy – wiejski chleb na zakwasie”. 22.09.2017 11:06
Zamość: Sukces wychowanek MDK w międzynarodowym konkursie
Zamość: Sukces wychowanek MDK w międzynarodowym konkursie
Martyna Nowaczek i Kamila Pukaluk, wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zostały nagrodzone w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”. Obie szlifują swój talent na zajęciach plastycznych prowadzonych przez Małgorzatę Magrytę. 22.09.2017 10:00
Reklama
Hrubieszowskie: Lew w przedszkolu. Poszedł tam z policjantami (ZDJĘCIA)
Hrubieszowskie: Lew w przedszkolu. Poszedł tam z policjantami (ZDJĘCIA)
W miłym towarzystwie można więcej się nauczyć. Dlatego kiedy hrubieszowscy policjanci chodzą na pogadanki z przedszkolakami, zabierają ze sobą swoją służbową maskotkę - sierżanta Lwa. 22.09.2017 09:00
Tomaszów Lubelski: Strażacy uczyli nauczycieli pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)
Tomaszów Lubelski: Strażacy uczyli nauczycieli pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)
Strażak uczy ratować - to hasło kampanii edukacyjnej, w ramach której w tomaszowskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Nauczycielami byli strażacy, a uczniami nauczyciele. 22.09.2017 08:00
Wincenty Wacław Gałaszkiewicz prezes zamojskich peowiaków
Wincenty Wacław Gałaszkiewicz prezes zamojskich peowiaków
Wincenty Wacław Gałaszkiewicz przed wojną był współwłaścicielem dobrze prosperującej spółki samochodowej. Prezesem powiatowym Związku Peowiaków w Zamościu. Został zamordowany podczas egzekucji w Chełmie w marcu 1944. Dziś jest postacią zapomnianą. 22.09.2017 07:00    18
Zmodernizują lokomotywy
Zmodernizują lokomotywy
Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa oraz firma NEWAG S.A. podpisały umowę na modernizację 10 lokomotyw spalinowych. 22.09.2017 07:00
Biłgoraj: Czas na emeryturę
Biłgoraj: Czas na emeryturę
Samorządowiec, który w przeszłości był naczelnikiem, wiceburmistrzem i radnym miejskim, a ostatnio pracował na stanowisku dyrektora Miejskiej Służby Drogowej w Biłgoraju, postanowił przejść na emeryturę. Mowa o Ryszardzie Korniaku, który dalej będzie jednak zasiadał w Radzie Powiatu, której jest wiceszefem. 22.09.2017 06:00
Hrubieszów: Jubileusz teatru "Młynarzy"
Hrubieszów: Jubileusz teatru "Młynarzy"
W tym roku Teatr Piosenki Młyn z Hrubieszowa świętuje 10-lecie działalności. Jubileuszowy koncert odbędzie się 22 października w Hrubieszowskim Domu Kultury. Będzie mu patronowała "Kronika Tygodnia". 22.09.2017 06:00
Jacek Ziarkowski trenerem Hetmana
Jacek Ziarkowski trenerem Hetmana
To jeszcze nie jest potwierdzona informacja, ale wszystko wskazuje, że nowym trenerem Hetmana zostanie Jacek Ziarkowski. 21.09.2017 18:37    2
21-latek spod Suśca wpadł z kontrabandą w Biłgoraju
21-latek spod Suśca wpadł z kontrabandą w Biłgoraju
Grzywna i przepadek nielegalnego towaru. To grozi 21-letniemu mieszkańcowi gm. Susiec lub któremuś z jego pasażerów. W samochodzie młodzieńca biłgorajscy policjanci znaleźli papierosy z Ukrainy. 21.09.2017 17:55
Zamość: Seniorzy na start
Zamość: Seniorzy na start
Na początek sportowa rywalizacja, a później spora dawka wiedzy na temat ruchu, żywienia, rehabilitacji - tak w skrócie przedstawia się program Ogólnopolskiej Senioriady, która w piątek zaczyna się w Zamościu. 21.09.2017 16:42
Zwiedzaj Zamość o połowę taniej
Zwiedzaj Zamość o połowę taniej
Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej włącza się w ogólnopolską akcję "Polska. Zobacz Więcej - weekend za pół ceny", organizowaną przez Polską Organizację Turystyczną. A to oznacza, że w pierwszy październikowy weekend Zamość będzie można zwiedzić oszczędzając połowę opłat. 21.09.2017 15:43
Tarnogród: Jechał pijany, zatrzymano mu prawo jazdy
Tarnogród: Jechał pijany, zatrzymano mu prawo jazdy
Za jazdę po pijanemu odpowie 31-latek z gminy Tarnogród. Wpadł w ręce biłgorajskiej drogówki w środę (20 września). 21.09.2017 14:30
Gm. Łaszczów: Uciekał przed radiowozem, stanie przed sądem
Gm. Łaszczów: Uciekał przed radiowozem, stanie przed sądem
Nie miał prawa jazdy, a jechał. Trudno się dziwić, że próbował uniknąć spotkania z policją. A teraz poniesie konsekwencje. 22-latek, którego tomaszowscy policjanci namierzyli w środę (20 września) w Nadolcach (gm. Łaszczów) odpowie za to, że nie zatrzymał się do kontroli, a także za kierowanie autem mimo orzeczonego przez sąd zakazu. 21.09.2017 13:00    1
Zamość: Kłopoty przedsiębiorcy. Handlował paliwem bez koncesji
Zamość: Kłopoty przedsiębiorcy. Handlował paliwem bez koncesji
Miał stację paliw i prowadził ją od lat. Kiedyś miał też koncesję. Gdy wygasła, nie postarał się o nową, a olejem napędowym handlował nadal. Teraz mieszkańcowi Zamościa grozić może do 5 lat pozbawienia wolności. 21.09.2017 12:00
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: myśl samodzielnie Treść komentarza: Ty na prawdę tak myślisz ? myślałem, że tylko stary kaczyński tak plecie, coś ,gdzieś, od kogoś usłyszał i głosi ploty na całą Polskę. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:52 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: wd Treść komentarza: Bo lekarzy jest za mało. A szpitali za dużo, choć dziwnie to brzmi. Stąd tak wysokie zarobki. Jest po prostu popyt, lekarze wybierają w ofertach. I coraz więcej nazwisk z Ukrainy i Białorusi. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: wad Treść komentarza: Słońce męczy. I nie trzeba szybko jechać. Sporo zależy od wypoczęcia i stanu zdrowia. Niejeden wypadek spowodował ktoś jadący spokojnie poniżej limitu autostradą, tyle że słońce go zmęczyło i monotonia. Czasem warto pojechać dynamiczniej, żeby nie dać się znużeniu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:38 Źródło komentarza: Latem ginie na drogach najwięcej osób. Słońce usypia czujność kierowców Autor komentarza: ale jaja Treść komentarza: Kondolencje Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:32 Źródło komentarza: Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska otrzymała zielone światło od rady miejskiej Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Wody brak a wszystkie 3 tamy otwarte PATOLOGIA władzy Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:31 Źródło komentarza: Nasila się kryzys wodny w gminie Hrubieszów. "Krany mogą wyschnąć" Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: Wcześniej za TFuSSka sprzedawali skórki teraz mordują na SORach. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 05:35 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie
Reklama
Reklama
Reklama