Taki sposób płatności jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Warto jednak zaznaczyć, że decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej. Do policjantów wydziałów ruchu drogowego lubelskiej Policji trafiło 108 tego rodzaju urządzeń. Jako ostatni terminale otrzymali wczoraj funkcjonariusze z Łukowa.
Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie, aby z nich korzystać. Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy - kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. W szczególności dotyczy to kar o niższej wysokości. Kierowcy podkreślają wygodę tego rozwiązania. Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą terminala płatniczego pozwala na błyskawiczne zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o obowiązki opłacenia mandatu.


Napisz komentarz
Komentarze