Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 17:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Jakie korzyści daje monitoring floty samochodowej?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie systemu monitoringu floty samochodowej. Za takim rozwiązaniem przemawiają zarówno względy bezpieczeństwa, jak i korzyści ekonomiczne.

Firmy takie jak visiontrack.com oferują nowoczesne systemy telematyczne, które łączą możliwość śledzenia trasy auta i kontrolowania parametrów pojazdu z monitoringiem wideo. Dzięki temu osoba zarządzająca flotą otrzymuje wgląd w czasie rzeczywistym do szerokiego wachlarza danych, które informują o wydajności pracy i mogą wpłynąć na poprawę jakości usługi.

Monitoring floty z punktu widzenia przedsiębiorcy

Na instalację zaawansowanej telematyki decydują się zarówno małe, jak i duże firmy. Jednym z głównych powodów jest możliwość sprawnego centralnego sterowania pracą kierowców. Trackery GPS, stanowiące integralną część każdego systemu monitorowania floty, pozwalają na dokładne określenie pozycji każdego pojazdu w dowolnym momencie, dzięki czemu można wydawać bardzo precyzyjne instrukcje każdemu z kierowcy z osobna.

Polecenia nie muszą opierać się wyłącznie na danych dotyczących tempa przejazdu czy lokalizacji. Monitoring floty obejmuje liczne parametry jazdy, takie jak przeciążenia wewnątrz kabiny, dane na temat pracy silnika czy nawet temperatura skrzyni ładunkowej. To oznacza, że system zbiera informacje o stylu jazdy kierowcy, co umożliwia ocenę jakości jego pracy oraz sformułowanie odpowiednich wytycznych. Na przykład duża ilość gwałtownych przyspieszeń i ostrych hamowań może świadczyć o nieostrożnym prowadzeniu pojazdu, co negatywnie wpływa na stan auta, zużycie paliwa i bezpieczeństwo kierowcy oraz towaru.

Sposób, w jaki można wykorzystać takie dane w praktyce, wskazał Micheal Crafton, prezes firmy budowlanej Team 360. Na podstawie informacji z monitoringu floty postanowił on wynagradzać bonami kierowców prowadzących pojazd w najbezpieczniejszy sposób i kierować na dodatkowe szkolenia tych, których parametry jazdy wskazują na ryzykowne prowadzenie auta. W efekcie Team 360 odnotowało znaczny spadek zużycia paliwa i poprawę stanu pojazdów.

Korzyści dla kierowców

W 2015 roku firma leasingowa Leas Plan opublikowała badania, z których wynika, że około 50% kierowców jest za wprowadzeniem monitoringu prowadzonych przez siebie aut. To oznacza, że znaczna część pracowników niższego szczebla również dostrzega zalety telematyki. Kierowcy uważają, że system monitorowania floty pozwoli im na oszczędniejsze i bezpieczniejsze prowadzenie pojazdu.

 

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA] Autor komentarza: POLAK MŁODY Treść komentarza: Prezydencie ani kroku wstecz z ukrainą Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:23 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"
Reklama
Reklama
Reklama