sobota, 1 czerwca 2024 20:13

Padwa Zamość i zwycięstwo pod choinkę

Padwa Zamość sprawiła swoim kibicom świetny świąteczny prezent, wygrywając w Mielcu ze Stalą 35:29 (14:16). Zespół trenera Zbigniewa Markuszewskiego spędzi więc miesięczną przerwę w rozgrywkach na pozycji wicelidera tabeli Ligi Centralnej.
Miłosz Bączek imponował w Mielcu rzutami z drugiej linii, zdobywając siedem bramek.

Do przerwy spotkanie Padwy Zamość ze Stalą Mielec miało różne fazy. Po wyrównanym początku w 16 minucie zamościanie za sprawą skutecznego Miłosza Bączka wyszli na trzybramkowe prowadzenie (7:4). Żółto-czerwoni agresywnie się bronili, a Mateusz Gawryś zaliczył kilka skutecznych interwencji. Miejscowi podkręcili jednak tempo, zmuszając Padwę do błędów.

W efekcie goście łapali mnóstwo kar, a Stal szybko odwróciła wynik i do szatni schodziła przy prowadzeniu 16:14. Jeszcze w 40 minucie (22:20) gospodarze mogli mieć nadzieję na komplet punktów, ale od tego momentu żółto-czerwoni włączyli tryb bestii. W 51 minucie wynik brzmiał już 30:24 na korzyść podopiecznych trenera Zbigniewa Markuszewskiego, którzy odebrali mielczanom ochotę do gry. Ostatnia faza spotkania to pełna kontrola ze strony zamościan, którzy bez specjalnych problemów odnieśli sześciobramkowe zwycięstwo.

– To był mecz o dwóch obliczach. Do przerwy Stal wywierała na nas presję, z którą nie zawsze potrafiliśmy sobie poradzić, a to kończyło się wieloma karami. Po zmianie stron odcięliśmy od gry najskuteczniejszych zawodników gospodarzy, a sami poprawiliśmy koordynację działań w defensywie. Zagraliśmy też skutecznie, bo w drugiej połowie "rzuciliśmy" aż 21 bramek. Na pewno ta wygrana cieszy, bo Stal - mimo kilku braków kadrowych - to zawsze groźny przeciwnik. Dziękujemy pięknie naszym kibicom, którzy wspierali nas głośno przez cały mecz. Ta wygrana to świąteczny prezent dla nich – podkreślił II trener Padwy Wiesław Puzia.

Przed graczami Padwy teraz niemal miesięczna przerwa. Na parkiet wrócą 13 stycznia (sobota) przyszłego roku, gdy w hali OSiR w Zamościu podejmą Anilanę Łódź. Tydzień później żółto-czerwoni zakończą pierwszą rundę rozgrywek wyjazdowym meczem ze Stalą Gorzów Wielkopolski.

STAL MIELEC – PADWA ZAMOŚĆ 29:35 (16:14)

Padwa: Gawryś, Kozłowski – Bączek 7, Fugiel 6, Obydź 4, Skiba 3, Adamczuk 2, Małecki 2, Morawski 2, Olichwiruk 2, Puszkarski 2, Szeląg 2, Szymański 2, Maciąg 1, Konkel, Pstrąg.

Kary: 12  minut (Stal), 14 minut (Padwa). Sędziowali: Kierczak (Pielgrzymowice), Wrona (Kraków).

Wyniki 13 kolejki: Stal Mielec – Padwa Zamość 29:35, Nielba Wągrowiec – Zagłębie Sosonowiec 28:27, Autoinwest Żukowo – Pogoń Szczecin 35:27, MKS Wieluń – Śląsk Wrocław 22:24, Anilana Łódź – AZS AWF Biała Podlaska 24:25, Stal Gorzów Wielkopolski - SMS ZPRP Kielce 33:32, Miedź Legnica – Jurand Ciechanów 27:26. Olimpia Piekary Śląskie pauzowała.