Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 08:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Zamość: Poszły się kąpać i zostawiły 13 tys. zł na leżakach. 45-latek skorzystał z okazji...

45-latek wykorzystał moment, gdy kobiety poszły się kąpać, pozostawiając bez nadzoru markowe torebki z wyposażeniem. Zamojscy policjanci ustalili sprawcę.
Do kradzieży doszło na plaży nad miejskim zalewem w Zamościu.
Do kradzieży doszło na plaży nad miejskim zalewem w Zamościu.

Autor: Miasto Zamość

W sobotę w godzinach popołudniowych dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że nad zalewem miejskim doszło do kradzieży. Natychmiast skierował tam policjantów. Mundurowi od dwóch pokrzywdzonych młodych kobiet dowiedzieli się, że przebywały nad zalewem. Gdy poszły do wody, zostawiły swoje rzeczy na leżakach. Po około 20 minutach wróciły z kąpieli i zauważyły, że na leżakach nie ma ich rzeczy.

Część skradzionych rzeczy zamojscy policjanci już odzyskali. 

 – 25-latce zginęło 120 złotych, dokumenty, karta bankomatowa, klucze do auta i mieszkania, torebka warta 3,5 tysiąca złotych, okulary, markowy portfel oraz akcesoria i ubranka jej kilkuletniego dziecka. Jej 26-letnia koleżanka zawiadomiła, że ukradziono jej pieniądze, warty 6 tysięcy telefon, dokumenty, słuchawki bezprzewodowe oraz markową torebkę. Wartość strat pokrzywdzone oszacowały na łączną kwotę prawie 13 tysięcy złotych - wylicza aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy z KMP Zamość. 

Policjanci natychmiast zaczęli działać. W Straży Miejskiej obejrzeli monitoring. Kamery zarejestrowały mężczyznę, który wykorzystując nieobecność kobiet podszedł do leżaków, na których pozostawiły rzeczy, zabrał je i odjechał rowerem. 

Jeszcze tego samego dnia kryminalni z zamojskiej komendy ustali dane personalne tego mężczyzny.  W niedzielę 45-latek z Zamościa został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili również, że skradzione przedmioty zaniósł do kolegi, z którym po kradzieży wspólnie spożywali alkohol zakupiony za zabrane pokrzywdzonym pieniądze. Do sprawy został zatrzymany również 41-latek, u którego w mieszkaniu policjanci odnaleźli większość skradzionych rzeczy między innymi torebki, słuchawki oraz portfel. Odzyskany został też telefon komórkowy. 

10 lipca 45-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania podejrzany przyznał się i wyjaśnił przebieg kradzieży. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 – Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy o rzeczach, które mamy ze sobą. Nie zabierajmy na plażę wartościowych przedmiotów i najważniejsza zasada -  rzeczy osobistych nawet na chwilę nie zostawiajmy bez nadzoru  –  poucza aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Anr 13.07.2023 20:11
Torebki z ceneco ;) 3 tyś hahaha

ewa 12.07.2023 21:24
Te torebki to chyba z Mokrego

Zabawne 12.07.2023 13:35
Aha. Zamość nad zalewem torebka za blisko 4k... telefon za 6k... w portfelu 120 zeta i wypoczywa, straty 13k serio? Ludzie

Żenada nad zalewem 11.07.2023 22:40
Zapewne blondynki! Może jeszcze Grażyny z budżetówki, bo gdzie można w Zamościu teraz taką kasę mieć na torebki po 3,5 tys. zł i jeszcze zabierać nad zalew i nie pilnować.

Edward 12.07.2023 07:09
To zwykle lansiary patusiary, kobiety których stać na torebki po kilka tysięcy wypoczywają w zachodnich lub polskich nadmorskich kurortach a nie nad zaśmieconym zamojskim zalewem z kilkoma rachitycznymi palmami.

tester 12.07.2023 08:43
są jeszcze inne zawody gdzie mozna tyle zrobic

tester 12.07.2023 08:44
są jeszcze inne zawody gdzie mozna tyle zrobic

karolina 11.07.2023 16:58
moze dostały w prezencie, ja jak zarobie za swoje to pilnuję i szanuje a moze to zwykle podróbki były

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Patoliczny system tbs Treść komentarza: Tbsy mają jak widać słusznie fatalną renomę. Zawyżone koszty zarządzania i uwieszenie kosztów "wybrańców" latami na szyji pracujących obywateli. Zależy jakie majm zarobki prezes, rada nadzorcza i księgowość. Miejmy nadzieję, że podobne do większości mieszkańców. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki Autor komentarza: Z Treść komentarza: A co by było, gdyby powiedzieli: nie damy! Kto by wyleciał? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:28 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Hero Treść komentarza: You glorify the warcrimes of Basaj and say smth about UPA lol. Those who glorifies Basaj warcrimes deserves the revenge of UPA heroes. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:16 Źródło komentarza: Historia: Na tropie Stanisława Basaja „Rysia”. Czy zagadka zostanie rozwiązana? Autor komentarza: Z Treść komentarza: I co w tym niebezpiecznego? Jeśli leżał ileś tam lat, to i dalej by sobie spokojnie leżał. A jeśli ktoś niedawno (co bardziej prawdopodobne - pozbył się akurat w tym miejscu kłopotliwego rekwizytu, to tym bardziej jest niegroźny. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama