Jarczów ma herb! (TYLKO W GAZECIE)

  • 12.05.2021, 08:00
  • Wioletta Dudek
Jarczów ma herb! (TYLKO W GAZECIE)
Na razie jest herb, flaga i sztandar. Na łańcuchy trzeba będzie jeszcze poczekać.

Na dwa lata przed rocznicą 550-lecia istnienia Jarczowa, ustanowiono herb, flagę i sztandar tej gminy. Na ich używanie zgodziła się Komisja Heraldyczna przy MSWiA. Teraz w powiecie tomaszowskim tylko dwie spośród trzynastu gmin nie mają swoich symboli.

30 kwietnia radni gminy Jarczów podjęli uchwałę, ustanawiając symbole samorządowe: herb, flagę, sztandar, łańcuchy wójta i przewodniczącego rady gminy oraz pieczęcie gminy, wójta, rady gminy i przewodniczącego rady. Wszystkie zostały zaprojektowane przez doświadczonych heraldyków Tadeusza Sobieszka i dra hab. Henryka Serokę, który projektował już herby m.in. dla sąsiednich gmin Bełżca, Tarnawatki i Łaszczowa.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe