Od dwudziestu pięciu lat o tej porze roku czytelnicy „Kroniki Tygodnia” poznawali kandydatury nominowanych w naszym redakcyjnym Plebiscycie Piłkarskim i zastanawiali się, na kogo oddać głos. W tym roku będzie inaczej, ponieważ zdecydowaliśmy się rozszerzyć formułę zabawy.
Czytelnicy „Kroniki Tygodnia” nie będą już wybierać najlepszych i najpopularniejszych na Zamojszczyźnie przedstawicieli środowiska piłkarskiego.
Będą mogli za to głosować na sportowców, uprawiających inne dyscypliny, popularne w naszym pięknym regionie. Nie oznacza to, że XXVI Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia” się nie odbędzie. Że Piłkarz, Trener, Drużyna, Młodzieżowiec i Działacz Roku 2025 na Zamojszczyźnie nie zostaną wybrani. To wydarzenie zostanie rozszerzone o I Plebiscyt Sportowy.
– Chcemy wypromować przedsięwzięcie, które funkcjonuje w świadomości mieszkańców jako Piłkarska Gala Zamojszczyzny. Chcemy poszerzyć jego zasięg i zwiększyć prestiż wydarzenia poprzez zaproszenie do współpracy samorządów, organizacji, osób i firm, których wykluczało nasze ograniczenie się do piłki nożnej. Plebiscyt Piłkarski pozostanie nieodłączną częścią Plebiscytu Sportowego „Kronika Tygodnia” – tłumaczy Piotr Pyrkosz, redaktor naczelny „Kroniki Tygodnia” i dyrektor ds. wydawniczych Grupy Wydawniczej „Słowo”.
W XXVI Plebiscycie Piłkarskim pozostaną dotychczasowe kategorie, jednak za nominacje i rozstrzygnięcia odpowiadać będzie kapituła złożona z reprezentantów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, a wyniki zostaną ogłoszone podczas dorocznej Piłkarskiej Gali Zamojszczyzny, która będzie częścią naszej redakcyjnej imprezy, związanej z ogłoszeniem wyników I Plebiscytu Sportowego „Kroniki Tygodnia”.
Tak było rok temu:
Chcemy, żeby Bal Mistrzów Sportu Zamojszczyzny był finałem karnawału 2026, więc imprezę zaplanowaliśmy na ostatki, czyli 13 lutego (piątek) w Hotelu Koronnym w Zamościu.
– Na gali chcielibyśmy gościć nie tylko piłkarzy, ale też najlepszych w regionie sportowców, którzy zdobywają laury nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale są też liderami swoich dyscyplin w Europie i na całym świecie – mówi redaktor Piotr Pyrkosz.
W I Plebiscycie Sportowym „Kroniki Tygodnia” planujemy nagrodzić przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych, uprawianych na Zamojszczyźnie, w następujących kategoriach: Sportowiec Roku (kobiety), Sportowiec Roku (mężczyźni), Talent Roku (sportowcy w wieku do 18 lat), Drużyna Roku, Trener Roku, Amatorski Sportowiec Roku i Amatorska Drużyna Roku.
W następnym numerze, który ukaże się 7 stycznia (środa), przedstawimy listę nominowanych w poszczególnych kategoriach plebiscytu, a także opublikujemy pierwszy kupon do głosowania. Głosować będzie można także w systemie SMS.
W najbliższym czasie w redakcyjnej kapitule plebiscytu pracować będziemy nad listą nominowanych. Liczymy na wsparcie czytelników i przedstawicieli środowiska różnych dyscyplin sportowych z Zamojszczyzny. Jeśli mają Państwo swoich kandydatów do nominacji, to prosimy się tym z nami podzielić.
Czekamy na Państwa listy mailowe ([email protected]) lub kontakt telefoniczny (606 690 487), ale będziemy oczekiwali merytorycznego uzasadnienia swojej nominacji.
Listę nominowanych zamkniemy 31 grudnia (środa).


![Słodka bitwa w SCK Tyszowce. Znamy laureatki konkursu na „Najlepszego Pączka” [ZDJĘCIA] Słodka bitwa w SCK Tyszowce. Znamy laureatki konkursu na „Najlepszego Pączka” [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/19/sm-4x3-slodka-bitwa-w-sck-tyszowce-znamy-laureatki-konkursu-na-najlepszego-paczka-zdjecia-1771504114-18.jpg)
![Recepta na szczęście ze Szczebrzeszyna. Poznaj pary, które przeżyły razem 50 lat [ZDJĘCIA] Recepta na szczęście ze Szczebrzeszyna. Poznaj pary, które przeżyły razem 50 lat [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/18/sm-4x3-recepta-na-szczescie-ze-szczebrzeszyna-poznaj-pary-ktore-przezyly-razem-50-lat-zdjecia-1771421411-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze