Misterium Męki Pańskiej w Telatynie odbyło się po raz drugi. Jego głównym organizatorem było lokalne Stowarzyszenie „Moje Nowosiółki”. A czynnie w pomoc przy organizacji włączyli się: Gmina Telatyn, Fundacja Pamięci Bohaterów Lubelszczyzny, Zespół "Dominanta" z Zamłynia, Zespoły "Fermata" i "Lawenda" z Telatyna, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "WIR".
To dzięki nim wszystkim wierni, mieszkańcy gminy i okolic mogli tego dnia przeżywać w inny sposób ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa. To było wzruszające wydarzenie i głębokie świadectwo wiary.
CZYTAJ TEŻ: "Jajeczko" służb mundurowych Lubelszczyzny [ZDJĘCIA]
![Modlitwa i wzruszenie. Misterium Męki Pańskiej w Telatynie [ZDJĘCIA] Ukrzyżowanie Jezusa. Scena na Misterium Męki Pańskiej w Telatynie.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-poruszajace-misterium-meki-panskiej-w-telatynie-zdjecia-1774856372.jpg)
![Misterium Męki Pańskiej w Zamościu [ZDJĘCIA] Misterium Męki Pańskiej w Zamościu [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/30/sm-4x3-misterium-meki-panskiej-w-zamosciu-zdjecia-1774859230-0.jpg)



![Cisza, która rozdziera serce... Misterium Męki Pańskiej w Zamościu [ZDJĘCIA] Misterium Męki Pańskiej w Zamościu, 2026 r.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-cisza-ktora-rozdziera-serce-misterium-meki-panskiej-w-zamosciu-zdjecia-1774861804.jpg)













Napisz komentarz
Komentarze