O ujęciu nietrzeźwego kierującego dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony w sobotę kilka minut po godzinie 16. Zgłaszający wyjaśnił, że na ulicy Legionów w Zamościu uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy renault – potwierdza aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów.
W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze dowiedzieli się, że zauważył jak kierujący renault wjechał na teren stacji paliw, zatankował samochód, później skorzystał z myjni samochodowej i wyjechał na ulicę. Zachowywał się tak, jakby był pod wpływem alkoholu. Zgłaszający pojechał za nim i kiedy kierujący renault zatrzymał się na ulicy Legionów, podszedł do samochodu. Co zauważył?
Śpiącego na siedzeniu kierowcy mężczyznę. Spał oparty o kierownicę. Silnik pojazdu był cały czas włączony.
Zgłaszający unieruchomił pojazd, zabrał kluczyki i zawiadomił policję.
Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości sennego kierującego. Miał ponad 2,7 promila alkoholu. 39-latek z Zamościa, bo o niego chodzi, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
To nie jedyny kierujący zatrzymany w weekend. Za podobne przestępstwo odpowie również 45-latek z gminy Adamów, który w sobotę 3 grudnia w Suchowoli został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z zamojskiego ruchu drogowego. Kierując volkswagenem w organizmie, miał ponad 2 promile.
W niedzielę 4 grudnia za kierownicę volkswagena po wypiciu alkoholu zdecydował się usiąść 27-latek z gminy Tyszowce. Do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów z Łabuń w miejscowości Dub. Badanie wykazało w organizmie 27-latka ponad 2 promile alkoholu.

![MON dofinansował strzelnicę wirtualną. Zobacz nową pracownię w Grabowcu [ZDJĘCIA] MON dofinansował strzelnicę wirtualną. Zobacz nową pracownię w Grabowcu [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-mon-dofinansowal-strzelnice-wirtualna-zobacz-nowa-pracownie-w-grabowcu-zdjecia-1764937705-1.jpg)
![Mikołaj w asyście Śnieżynek rozdał już prezenty. Zawitał do PSONI w Tomaszowie Lub. [ZDJĘCIA] Mikołaj w asyście Śnieżynek rozdał już prezenty. Zawitał do PSONI w Tomaszowie Lub. [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-mikolaj-w-asyscie-sniezynek-rozdal-juz-prezenty-zawital-do-psoni-w-tomaszowie-lub-zdjecia-1764931059-0.jpg)
![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)



![Podczas wycinki upadające drzewo uderzyło mężczyznę. Zabrany do szpitala śmigłowcem LPR [FILM] Podczas wycinki upadające drzewo uderzyło mężczyznę.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-podczas-wycinki-upadajace-drzewo-uderzylo-mezczyzne-zabrany-do-szpitala-smiglowcem-lpr-film-1764937114.jpg)
![Zespół Szkół w Grabowcu ma nowoczesną strzelnicę. To inwestycja za 140 tys. zł [ZDJĘCIA] Wirtualna strzelnica w Grabowcu.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zespol-szkol-w-grabowcu-ma-nowoczesna-strzelnice-to-inwestycja-za-140-tys-zl-zdjecia-1764938283.jpg)







![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze