Zamość: Nożyczki poszły w ruch. Charytatywne cięcie w Ekonomiku

  • 11.10.2021, 07:45
  • ak
Zamość: Nożyczki poszły w ruch. Charytatywne cięcie w Ekonomiku Fot. ZSP nr 1 Zamość
Pierwsze wolontariuszki zdecydowały się oddać swoje długo zapuszczane włosy dla Fundacji Przyjaźń. Zrobiły to w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. Dzięki ich darowi będą mogły powstać peruki dla dzieci chorych na nowotwory.

O akcji, która została zainicjowana przez zamojski Ekonomik na początku tego roku szkolnego już pisaliśmy na łamach Kroniki Tygodnia >>>> Cięcie włosów na szczytny cel. Wtedy pojawił się apel o udział, teraz już wiadomo, że dwie pierwsze ochotniczki-wolontariuszki się zgłosiły i diametralnie zmieniły swoje fryzury.

Włosy obcinały im uczennice kształcące się na fryzjerki pod czujnym okiem nauczycielek zawodu: Marzeny Ścibak, Jadwigi Tuckiej oraz Beaty Szybiak-Silezin.

Obcięte w zeszłym tygodniu włosy zostaną przekazane fundacji “Przyjaźń”, która wykonuje bezpłatne peruki dla potrzebujących. Najmłodsza z wolontariuszek to pięcioletnia Natalia.

Ekonomik raz jeszcze zachęca wszystkich, którzy zdecydują się na udział w akcji, do kontaktu z sekretariatem szkoły pod numerem : 84 638 43 51.

Czytaj także: Włos do włosa, grosz do grosza - akcja Zamojskich Amazonek i Mundurówki

 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe