Stulatek „Bratek”

  • 14.07.2021, 07:50
  • Leszek Wójtowicz
Stulatek „Bratek” Jubileusz, którego organizatorem był zamojski okręg ŚZŻAK, odbył się 29 czerwca w Muzeum Historycznym Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu.
Partyzant i ministrant. Historia Tadeusza Kopcia, który pod koniec czerwca obchodził setne urodziny.

Sto lat skończył mjr Tadeusz Kopeć ps. „Bratek”, żołnierz Związku Walki Zbrojnej-Armii Krajowej, honorowy prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość i wieloletni zamojski... ministrant. Przez całe życie jubilat jest blisko ludzi i Boga. Oto jego historia.

Jubileusz, którego organizatorem był zamojski okręg ŚZŻAK, odbył się 29 czerwca w Muzeum Historycznym Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. – Wydarzenie było okazją do wyrażenia ogromnej wdzięczności panu majorowi za jego czynny udział w walce zbrojnej o wyzwolenie ojczyzny na terenie Zamojszczyzny oraz wieloletnie zaangażowanie w społeczną działalność w ŚZŻAK Okręg Zamość – mówi poseł Sławomir Zawiślak, prezes zamojskich AK-owców.

Życiorys jubilata przedstawił w Bondyrzu prezes Koła Rejonowego ŚZŹAK w Zamościu i wiceprezes okręgu Marian Derkacz. Nam o swoich losach pan Tadeusz opowiedział 8 lat temu, gdy zbieraliśmy materiały dotyczące jego 80-letniej posługi w kościele w charakterze ministranta.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe