Biłgoraj: Kubuś wymaga operacji, czasu jest coraz mniej

  • 08.03.2021, 07:15
  • red.
Biłgoraj: Kubuś wymaga operacji, czasu jest coraz mniej
Kiedy Kuba przyszedł na świat w 34. tygodniu ciąży, dostał tylko 2 punkty w skali Apgar. Dzięki reanimacji zdołał przeżyć pierwszą dobę, a później kolejną, jeszcze jedną i następną. Zdiagnozowano u niego mnóstwo chorób, ale dzięki determinacji rodziców i lekarzom chłopiec żyje. Ma dzisiaj 3 latka. Potrzebuje kolejnej operacji. Jest jednak bardzo kosztowna. Dlatego w internecie trwa zbiórka pieniędzy na ten cel.

O małym, chorym chłopczyku pisaliśmy już na naszym portalu TUTAJ

Kuba urodził się z wadą serca Bottal, zdiagnozowano też u niego przepuklinę pępkową, ale też uogólnioną wiotkość, napady padaczkowe związane z mutacją genatyczną w genie SCN1A (zespół Dravet), ogromną skoliozę utrudniająca oddychanie, zwichnięte biodra, wadę stóp, refluks, opóźnioną mielinizację, zaburzenia hormonalne związane z niedoczynnością przysadki mózgowej, hipoglikemię. Maleńki chłopczyk prawdopodobnie nie widzi. Jest pod opieką wielu specjalistów m.in. neurologa, okulisty, ortopedy, genetyka, endokrynologa, dietetyka, diabetologa. Kuba od września bierze udział we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka prowadzonym przez Niepubliczne Przedszkole Specjale.

– Kubuś z powodu bardzo poważnego skrzywienia kręgosłupa został skonsultowany w Instytucie dr. Paleya w Warszawie. Specjaliści po obejrzeniu zdjęć z tomografii komputerowej stwierdzili, że na odcinku kilku centymetrów kręgosłup Kuby nie rośnie, a rotuje się wokół własnej osi. Okazało się, że klatka piersiowa na wysokości dołów pachowych również przestała rosnąć, przez co narządy wewnętrzne (płuca, serce, żołądek, pęcherz, jelita) mają coraz mniej miejsca co może prowadzić do ich niewydolności, a nawet do uduszenia się – pisze na portalu siepomaga.pl mama chłopca i apeluje o wsparcie na leczenie jej synka.

Pieniędzy dla Kubusia potrzeba jeszcze sporo, a czasu jest coraz mniej. Wpłat można dokonywać TUTAJ.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe