Hrubieszów: Wakat w zarządzie powiatu

  • 31.12.2019, 12:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Wakat w zarządzie powiatu Marek Kata: Żaden z prawników nie zwrócił uwagi na przepisy, które zabraniają członkowi zarządu powiatu prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej.
Radny Kata zrezygnował z członkostwa w zarządzie powiatu, po tym jak CBA zażądało odwołania go z tej funkcji, bo zbyt późno zrezygnował z prowadzania działalności gospodarczej. Ustawa antykorupcyjna zakazuje członkom zarządu powiatu prowadzenia takiej działalności.

Pod koniec listopada pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" o wniosku Centralnego Biura Śledczego, które domagało się od Rady Powiatu Hrubieszowskiego odwołania radnego Marka Katy, przewodniczącego komisji budżetu i rozwoju gospodarczego w radzie powiatu, z funkcji nieetatowego członka zarządu powiatu.

 Jako powód podano naruszenie przepisów ustawy antykorupcyjnej. CBA uznało, że radny zbyt późno wyłączył się z prowadzenia działalności gospodarczej. Radny razem z żoną od wielu lat prowadzą w Hrubieszowie sklep wielobranżowy. Na zawieszenie działalności gospodarczej radny miał 30 dni od czasu, gdy został wybrany na członka zarządu powiatu. Powinien był to zrobić w grudniu zeszłego roku, a zrobił dopiero pod koniec sierpnia tego roku, czyli ponad 9 miesięcy później.  

Cały artykuł dostępny jest tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolega Józefa
Kolega Józefa 31.12.2019, 15:18
Wąsy Janusza samorządu wskazują na wiek leciwy. Image z początku lat 90. Świetnie po prostu świetnie. Jakie tam jeszcze macie w Hrubieszowie pomysły?
Już tak jest
Już tak jest 31.12.2019, 14:52
Od kilku kadencji te same osoby w radach. W tej sprawie i nie tylko najwięcej do powiedzenia będziecie miał jeden sukienkowy. Myślę,że nadal będą dziadki,które powinny bawić wnuki.
ja Cię Nie Mogę
ja Cię Nie Mogę 31.12.2019, 12:12
Znając mentalność reprezentantów ludu zostanie wkrótce wybrany ponownie na członka zarządu. Niestety tak to działa - zero refleksji. A tak na marginesie to tam w tej radzie nie ma młodszych, bardziej perspektywicznych, z umiejętnością obsługi komputera?

Pozostałe