Książką Roku pochodzi z Zamościa. Napisał ją redaktor naczelny Kroniki Tygodnia!

  • 17.05.2019, 10:45
  • red.
Książką Roku pochodzi z Zamościa. Napisał ją redaktor naczelny Kroniki…
Publikacja "Czar starej fotografii. Z albumów rodzin Zamojszczyzny" została Książką Roku 2018. Jej autorami są Robert Horbaczewski, redaktor naczelny "Kroniki Tygodnia" oraz Adam Gąsianowski fotoreporter współpracujący z naszą redakcją.

Organizatorem konkursu Książka Roku 2018 była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Do konkursu zgłoszono 53. wydane w ubiegłym roku książki. "Czar starej fotografii. Z albumów rodzin Zamojszczyzny" została  nagrodzona prestiżowym Wawrzynem Pawła Konrada w kategorii Lubelszczyzna wydawnictwa albumowe za wysoki poziom edytorski oraz wartość merytoryczną.

Publikacja autorstwa Roberta Horbaczewskiego i Adama Gąsianowskiego liczy ponad 250 stron. Zawiera gawędy i opowieści blisko 100 rodzin z Zamojszczyzny utrwalonych w czarno-białych kadrach. Większość z nich publikowana była na łamach "Kroniki Tygodnia" w ramach cyklu "Ludzie stąd".

"Choć na starych fotografiach świat jest czarno-biały, kryją one barwne historie. Przenoszą w świat, którego już nie ma. Nierzadko są jedyną pamiątką po przodkach" – czytamy we wstępie tej książki. Książka dostępna jest w zamojskich księgarniach oraz Muzeum Fotografii w Zamościu.

red.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe