Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Tomaszów Lub.

Reklama
Ulhówek: Jedna z ulic otrzyma imię lotnika Witolda Świadka
Ulhówek: Jedna z ulic otrzyma imię lotnika Witolda Świadka
Jeśli mieszkańcy Ulhówka wyrażą zgodę, to niebawem ulica prowadząca w stronę parku otrzyma imię Witolda Świadka. To będzie pierwsze upamiętnienie nieżyjącego już sławnego na cały świat pilota, który wychował się właśnie w Ulhówku. 01.02.2022 07:00    3    1
Hetmańskie narty
Hetmańskie narty
W niedzielę, 23 stycznia w Tomaszowie Lubelskim narciarze z różnych stron kraju ścigali się w ramach XXXIII Biegu Hetmańskiego. Mężczyźni rywalizowali na trasie o długości 25 km, kobiety miały do pokonania dystans 10 km. 29.01.2022 09:07
Reklama
Zobaczcie wizualizację drogi ekspresowej Łabunie – Tomaszów Lubelski
Zobaczcie wizualizację drogi ekspresowej Łabunie – Tomaszów Lubelski
W Internecie można obejrzeć wizualizację drogi ekspresowej nr S17 E372 od Węzła Zamość Południe (bez węzła) do początku obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. 28.01.2022 09:38    5    6
Świeć przykładem w gminie Telatyn
Świeć przykładem w gminie Telatyn
Gmina Telatyn włączyła się do akcji "Świeć przykładem", której celem jest przypomnienie i uświadomienie pieszym potrzeby korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dlatego wójt przekazał odblaski policjantom, które trafią do mieszkańców gminy podczas spotkań informacyjno– edukacyjnych przeprowadzanych przez mundurowych. 28.01.2022 08:16    2
Bełżec: 2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty
Bełżec: 2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty
62-latek z Bełżca raczej nie spodziewał się spotkać na drodze policjantów. Jechał wężykiem na rowerze i był pijany. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie słono zapłaci. Dostał 2,5 tys. zł mandatu. 28.01.2022 05:51
Gm. Jarczów: Rok ważnych inwestycji
Gm. Jarczów: Rok ważnych inwestycji
Będą i nowe drogi, i dokumentacje na wykonanie kolejnych w przyszłych latach, kilkuset mieszkańców zacznie korzystać z odnawialnych źródeł energii. Będzie też rozpoczęta wielka ważna inwestycja –rozbudowa i przebudowa nieużywanego od 30 lat budynku i jego adaptacja na gminne przedszkole. To w dużym skrócie gminy Jarczów plany na 2022 rok. 27.01.2022 06:00    3
Gm. Tarnawatka: 79. rocznica pacyfikacji Pańkowa
Gm. Tarnawatka: 79. rocznica pacyfikacji Pańkowa
O pacyfikacji wsi Pańków wiemy bardzo mało. Ci, którzy mogli o niej opowiedzieć, niepytani milczeli, inni wyrzucili z pamięci tragiczne wspomnienia. Z czasem historia się zatarła. Teraz, w rocznicę pacyfikacji, na podstawie jedynych istniejących źródeł przypomni ją gmina Tarnawatka i rekonstruktorzy. 26.01.2022 08:00
Gm. Tarnawatka: Taniej już było, od lutego stawki w górę
Gm. Tarnawatka: Taniej już było, od lutego stawki w górę
Zmieniono zasady naliczania opłaty za odbiór śmieci. Nie ma już przeliczników korzystnych dla dużych rodzin. 26.01.2022 07:06    2
Gm. Susiec: Samotny człowiek otrzymał pomoc
Gm. Susiec: Samotny człowiek otrzymał pomoc
To była rutynowa wizyta policji i pracowników opieki społecznej. Odwiedzili samotnego mieszkańca Łosińca (gm. Susiec), aby sprawdzić, czy zimą nie potrzebuje wsparcia. Potrzebował. Otrzymał je. 25.01.2022 14:00    2
Tomaszów Lubelski: Czyj to kluczyk? Jest do odebrania w komendzie
Tomaszów Lubelski: Czyj to kluczyk? Jest do odebrania w komendzie
Policja szuka właściciela kluczyka do samochodu marki volkswagen, który został znaleziony 20 stycznia bieżącego roku w okolicy skrzyżowania ul. Moniuszki z ul. Lwowską w Tomaszowie Lubelskim i przekazany do tomaszowskiej komendy. 25.01.2022 13:30    1
600 lat Lubyczy
600 lat Lubyczy
To dla Lubyczy Królewskiej wyjątkowy rok, bo właśnie w nim obchodzi swoje 600-lecie. Z tej okazji miasto szykuje różne wydarzenia. Obchody zainauguruje wykład Zdzisława Pizuna o dziejach tej miejscowości. 25.01.2022 11:29
Tomaszów Lubelski: Córka wicestarosty będzie doradzać ministrowi Czarnkowi
Tomaszów Lubelski: Córka wicestarosty będzie doradzać ministrowi Czarnkowi
Maja Korzeń, drugoklasistka z II LO w Tomaszowie Lub., została powołana do Rady Dzieci i Młodzieży RP działającej przy ministrze edukacji i nauki. Nastolatka ma ambitne plany i pomysły na zmiany w szkolnictwie. Czy minister Czarnek się do nich przychyli? 25.01.2022 06:18    4
WOŚP 2022: Orkiestra zagra już po raz 30!
WOŚP 2022: Orkiestra zagra już po raz 30!
Koncerty, licytacje, kiermasze, przejażdżki samochodami i wiele, wiele innych atrakcji przygotowano na tegoroczny, jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oj, będzie się działo w całej Polsce, również w mniejszych i większych miejscowościach w naszym regionie. Na ulice wyjdą, jak zawsze wolontariusze z puszkami. Nie omijajcie ich! 25.01.2022 06:00    6    1
Gm. Tomaszów Lubelski: Laboratoria przyszłości w wiejskich szkołach
Gm. Tomaszów Lubelski: Laboratoria przyszłości w wiejskich szkołach
Aż 270 tys. zł otrzymała gmina Tomaszów Lubelski Gmina Tomaszów z ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Nowoczesny sprzęt trafi dzięki temu do ośmiu szkół. 24.01.2022 08:07
Ulhówek: Nagrody za jesienne fotki przyznane
Ulhówek: Nagrody za jesienne fotki przyznane
Konkurs dotyczył jesieni, ale jego wyniki oficjalnie ogłoszono już zimą. Kto wygrał w konkursie "Jesień w obiektywie" zorganizowanym dla mieszkańców gminy Ulhówek? 24.01.2022 08:00
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama