Po raz czwarty, jako organizator Roztoczańskiej Ligi Robotów, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego była centrum nowoczesnych technologii i robotyki. Do Tomaszowa Lubelskiego przyjechały drużyny z województwa lubelskiego oraz innych części Polski, by zaprezentować własnoręcznie skonstruowane i zaprogramowane roboty. Uczestnicy rywalizowali w kilku widowiskowych konkurencjach.
Kto był najlepszy?
W turnieju e-sportowym FC 26 zwyciężył Mateusz Radecki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Soninie. Drugie miejsce zajął Maciej Kaszuba ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, a trzecie – Miłosz Mazurkiewicz z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.
W konkurencji Freestyle o Puchar Firmy ASTOR najlepsi okazali się Kornel Słoboda, Szymon Stefanik i Michał Kuźniar z drużyny New Tech 7570 reprezentującej Technikum New Technology w Zamościu. Drugie miejsce zajęła drużyna EsperoBot z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim, a trzecie – Tech-Max SP2 ze Szkoły Podstawowej nr 2.
PRZECZYTAJ TEŻ: Wygrali w Polsce. Tomaszowscy robotycy pojadą na światowy finał WRO, jeśli zbiorą pieniądze
W rywalizacji Smash Bot zwyciężyła drużyna „Zbigniew” w składzie: Adam Bender, Krzysztof Saweczko i Michał Gmiterek ze Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Trójkąt Tomaszowski” ze Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie drużynie SoninaBOT-Ziimek! z Soniny.
W konkurencji SUMO o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski triumfowała drużyna SoninaBOT – Bezrobotni ale Obrotni. Drugie miejsce wywalczył Adam Kędzia z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu, a trzecie – drużyna GRUNDAS z tomaszowskiej „Dwójki”.
W konkurencji Tug of War zwyciężył zespół SoninaBOT-Mat. Na kolejnych miejscach uplasowali się Adam Kędzia z Opola oraz drużyna RJS-Robo Jasło Squad 2.
Gospodarze prowadzą w generalnej
Największy sukces odnieśli gospodarze zawodów. Uczniowie z „dwójki” sześciokrotnie stawali na podium.
Pierwsze miejsce zajęli Smash Bot (w składzie Adam Bender, Krzysztof Saweczko, Michał Gmiterek), drugie miejsce – E-sport FC 26 (Maciej Kaszuba), trzecie miejsce – Freestyle o Puchar Firmy ASTOR (Bartłomiej Gołąb, Szymon Chmurzyński, Alicja Iwanicka), 3 miejsce – SUMO o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski (Jakub Pieczek, Jakub Dmitroca).
Dzięki takim wynikom Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej IV Roztoczańskiej Ligi Robotów, wyprzedzając Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 10 w Opolu.
PRZECZYTAJ: Szkoła w Łosińcu zebrała środki na defibrylator AED szybciej, niż planowano
Dla tomaszowskiej szkoły to szczególne osiągnięcie, ponieważ obroniła tytuł najlepszej szkoły. Do końcowego sukcesu przyczyniły się zwycięstwo drużyny „Zbigniew” w konkurencji Smash Bot, miejsca na podium zespołów Tech-Max SP2 i GRUNDAS oraz wysokie lokaty indywidualne zawodników.
– Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, trenerom, rodzicom, sędziom, partnerom, sponsorom oraz patronom honorowym i medialnym za wsparcie wydarzenia. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu IV edycja Roztoczańskiej Ligi Robotów stała się największą i najbardziej prestiżową odsłoną zawodów w historii. Już dziś zapraszamy na V edycję Roztoczańskiej Ligi Robotów – podsumowuje Mateusz Stefanik, nauczyciel, trener i jeden z organizatorów wydarzenia.


Napisz komentarz
Komentarze