Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 17:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Pod patronatem "Kroniki Tygodnia"

Inżynierowie przyszłości. Podsumowanie wyników Roztoczańskiej Ligi Robotów 2026

13 czerwca młodzi konstruktorzy i programiści z całej Polski rywalizowali w Tomaszowie Lubelskim w konkurencjach robotycznych, konstrukcyjnych oraz e-sportowych. Tegoroczna edycja Roztoczańskiej Ligi Robotów zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Ale bezkonkurencyjni byli nasi. Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim triumfowała w klasyfikacji generalnej.
Tegoroczna edycja Roztoczańskiej Ligi Robotów zgromadziła rekordową liczbę uczestników.
Tegoroczna edycja Roztoczańskiej Ligi Robotów zgromadziła rekordową liczbę uczestników.

Po raz czwarty, jako organizator Roztoczańskiej Ligi Robotów, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego była centrum nowoczesnych technologii i robotyki. Do Tomaszowa Lubelskiego przyjechały drużyny z województwa lubelskiego oraz innych części Polski, by zaprezentować własnoręcznie skonstruowane i zaprogramowane roboty. Uczestnicy rywalizowali w kilku widowiskowych konkurencjach.

Kto był najlepszy?

W turnieju e-sportowym FC 26 zwyciężył Mateusz Radecki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Soninie. Drugie miejsce zajął Maciej Kaszuba ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, a trzecie – Miłosz Mazurkiewicz z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.

W konkurencji Freestyle o Puchar Firmy ASTOR najlepsi okazali się Kornel SłobodaSzymon Stefanik i Michał Kuźniar z drużyny New Tech 7570 reprezentującej Technikum New Technology w Zamościu. Drugie miejsce zajęła drużyna EsperoBot z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim, a trzecie – Tech-Max SP2 ze Szkoły Podstawowej nr 2.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wygrali w Polsce. Tomaszowscy robotycy pojadą na światowy finał WRO, jeśli zbiorą pieniądze

W rywalizacji Smash Bot zwyciężyła drużyna „Zbigniew” w składzie: Adam BenderKrzysztof Saweczko i Michał Gmiterek ze Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Trójkąt Tomaszowski” ze Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie drużynie SoninaBOT-Ziimek! z Soniny.

W konkurencji SUMO o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski triumfowała drużyna SoninaBOT – Bezrobotni ale Obrotni. Drugie miejsce wywalczył Adam Kędzia z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu, a trzecie – drużyna GRUNDAS z tomaszowskiej „Dwójki”.

W konkurencji Tug of War zwyciężył zespół SoninaBOT-Mat. Na kolejnych miejscach uplasowali się Adam Kędzia z Opola oraz drużyna RJS-Robo Jasło Squad 2.

Gospodarze prowadzą w generalnej

 

Największy sukces odnieśli gospodarze zawodów. Uczniowie z „dwójki” sześciokrotnie stawali na podium.

Pierwsze miejsce zajęli Smash Bot (w składzie Adam Bender, Krzysztof Saweczko, Michał Gmiterek), drugie miejsce – E-sport FC 26 (Maciej Kaszuba), trzecie miejsce – Freestyle o Puchar Firmy ASTOR (Bartłomiej Gołąb, Szymon Chmurzyński, Alicja Iwanicka), 3 miejsce – SUMO o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski (Jakub Pieczek, Jakub Dmitroca).

Dzięki takim wynikom Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej IV Roztoczańskiej Ligi Robotów, wyprzedzając Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 10 w Opolu.

PRZECZYTAJ: Szkoła w Łosińcu zebrała środki na defibrylator AED szybciej, niż planowano

Dla tomaszowskiej szkoły to szczególne osiągnięcie, ponieważ obroniła tytuł najlepszej szkoły. Do końcowego sukcesu przyczyniły się zwycięstwo drużyny „Zbigniew” w konkurencji Smash Bot, miejsca na podium zespołów Tech-Max SP2 i GRUNDAS oraz wysokie lokaty indywidualne zawodników.

– Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, trenerom, rodzicom, sędziom, partnerom, sponsorom oraz patronom honorowym i medialnym za wsparcie wydarzenia. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu IV edycja Roztoczańskiej Ligi Robotów stała się największą i najbardziej prestiżową odsłoną zawodów w historii. Już dziś zapraszamy na V edycję Roztoczańskiej Ligi Robotów – podsumowuje Mateusz Stefanik, nauczyciel, trener i jeden z organizatorów wydarzenia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ilu biednym dzieciom już pomogłaś? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: A jak tam sprawy sądowe? Konkretnie chodzi mi o aferę z zakupem paliwa dla karetek. Nie po myśli dyrektora, że temat ucichł? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: były prawownik Treść komentarza: Pan dyrektor na dzień dobry obciął premie pracownikom, to się na pensję uzbierało. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:47 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: teraz mądry ? Treść komentarza: Co zrobili dobrego ministrowie PIS w ciągu 8- miu lat.Radziwił, Szumowski, Cieszyński, Niedzielski, Sojka ??? Maseczki, agregatory, zastraszanie lekarzy, zwalnianie itd....... Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:13 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: znowu nagonka PISu Treść komentarza: Praca na 8 godzin, nagle przywożą na blok pacjenta z wypadku, operacja, ale juz 16.00, więc lekarze zbierają się do domu a pacjent ???? nie ma wyjścia ,musi czekać do jutra. TEGO CHCECIE ? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Najważniejszy pacjent Treść komentarza: Czy Przychodnię Rodzinną w Hrubieszowie też "przejmiecie"? przecież można być lekarzem rodzinnym jednocześnie na dyżurze w pogotowiu, Izbie przyjęć czy też na oddziele + dyżur telefonicznie nie mówiąc już o wizytach prywatnych. Ilu jest takich lekarzy? Najwyższy czas dać miejsca młodym lekarzom. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:54 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek”
Reklama
Reklama
Reklama