Konkurencja była silna. W zawodach startowali kajakarze nie tylko z Lubelszczyzny, ale również województwa łódzkiego i podkarpackiego startowały zespoły ze Śląska, łącznie 14 ekip, w tym 8 chłopięcych i 6 zespołów dziewcząt.
Młodzi zawodnicy z UKS "Tanew" Księżpol pokazali prawdziwą klasę. Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze. Dziewczęta, zajmując trzecie miejsce, również zasłużyły na gratulacje.
W zwycięskiej drużynie chłopców z Księżpola znaleźli się: Marcin Micyk, Michał Oleszek i Kacper Paszko z Księżpola oraz Sebastian Gęborys i Kamil Sprysak z Majdanu Starego. W zespole dziewcząt pływały: Patrycja Abramek, Sandra Ćwikła, Izabela Bździuch, Amelia Ćwikła i Wiktoria Dolina.
Trener Olszewski uważa, że sukces na zawodach w śląskim Kaniowie, to m.in. efekt sumiennej pracy jego podopiecznych na letnim obozie przygotowawczym w Okunince i wcześniej w Strzyżowicach koło Rzeszowa. Przypomina, że w gminie Księżpol mieszkają srebrni medaliści Mistrzostw Polski w kajak polo juniorów: Karol Pułapa, Wojciech Odrzywolski, Rafał Gumiennik, Adam Baryła i Radosław Pyzio.
Najbliższe tygodnie zawodnicy UKS "Tanew" wykorzystają na przygotowania do kolejnych startów. W grudniu chcą pojechać na międzynarodowy turniej, który odbędzie się na Litwie.

![IV Gala Wolontariatu w Hrubieszowie. Zobacz kto zasłużył na statuetkę [ZDJĘCIA] IV Gala Wolontariatu w Hrubieszowie. Zobacz kto zasłużył na statuetkę [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/19/sm-4x3-iv-gala-wolontariatu-w-hrubieszowie-zobacz-kto-zasluzyl-na-statuetke-zdjecia-1773913301-5.jpg)
![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)











![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze