Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 sierpnia 2026 06:20
Reklama
Reklama
Pod patronatem "Kroniki Tygodnia"

Zwierzyniec: Myśliwi, miłośnicy przyrody i turyści zjechali na Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką [ZDJĘCIA]

Dopisała pogoda i frekwencja. W Zwierzyńcu odbyły się XV Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką, gromadząc rzesze myśliwych, miłośników przyrody, wystawców i turystów. Kto nie był, niech żałuje.
Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką
Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką

Autor: ZO PZŁ Zamość

Wydarzenie, które odbyło się 23 sierpnia w Zwierzyńcu, przyciągnęło tłumy pasjonatów i sympatyków łowiectwa. – Mieliśmy fenomenalną frekwencję, dopisali wystawcy i pogoda – mówi zamojski łowczy okręgowy Jarosław Kuchta.

XV Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w malowniczym kościółku na wodzie. Po zakończonym nabożeństwie na placu zielonym Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Browarnej 1 miało miejsce powitanie gości, ślubowanie myśliwskie i wręczenie odznaczeń.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy gminy Tomaszów Lub. obchodzili dożynki. Zaprosili zespół Malibu [ZDJĘCIA]

W programie nie zabrakło emocjonujących pokazów kynologicznych i sokolniczych, zajęć ruchowych dla dzieci, gier, zabaw oraz warsztatów wabienia zwierzyny. – Dużą popularnością cieszyły się konkursy dla dzieci, m. in. z wiedzy łowieckiej oraz plastyczny. Wielką atrakcją były degustacje potraw z dziczyzny. Dzięki poczęstunkowi uczestnicy mogli oni przekonać się o walorach smakowych i zdrowotnych dań z dziczyzny – opowiada Jarosław Kuchta.

ZOBACZ:

Swoje stoiska miały koła gospodyń wiejskich, kluby kolekcjonera oraz wiele innych organizacji. Całość dopełniały występy sceniczne, tańce i wspólna zabawa.

Tegoroczna edycja spotkań zbiegła się także z jubileuszem 25-lecia kwartalnika „Myśliwiec Kresowy”, pisma myśliwych okręgu Zamość, co nadało całemu wydarzeniu szczególnego znaczenia. – Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację wydarzenia, w tym wystawcom, kołom gospodyń wiejskich, samorządowcom, przedstawicielom kół łowieckich, artystom, wolontariuszom, sponsorom i przede wszystkim uczestnikom spotkań – powiedział na zakończenie szef Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, który był głównym organizatorem XV Lubelskich Spotkań z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Wojewody Lubelskiego oraz samorządów lokalnych. Patronat medialny sprawowała nasza redakcja.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

777 28.08.2025 07:15
nie pomylili nikogo z dzikiem?

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Działka budowlana 15 ar Krasnobród Cena: 290000 PLN Wyjątkowa działka budowlano w Krasnobrodzie – ul. Lelewela (wyjazd na Szur)Na sprzedaż atrakcyjna, przestronna działka usytuowana w spokojnej, leśnej części Krasnobrodu. To idealne miejsce pod budowę wymarzonego domu dla osób ceniących ciszę, przestrzeń oraz bliskość natury, z jednoczesnym szybkim dostępem do infrastruktury miejskiej.Kluczowe informacje:·        Lokalizacja: Krasnobród ul. Lelewela·        Powierzchnia: 14,93 ara·        Wymiary: szerokość ok. 18,3m x długość ok 83m·        Cena: 290 000 zł (do negocjacji)·        Cena za m²: 194 złNajwiększe atuty nieruchomości:·        Świetne wymiary: Szerokość 18,3 x 83 metrów daje ogromne możliwości aranżacyjne. Bez problemu zmieścisz tu dom parterowy, piętrowy, wolnostojący garaż oraz duży ogród.·        Lokalizacja: Spokojna, zielona okolica w granicach administracyjnych miasta. jednocześnie w lesie. Wokół praktycznie kilka zabudowań i tereny zielone – zero miejskiego zgiełku.·        Duża powierzchnia: 15 arów to przestrzeń, która gwarantuje prywatność i swobodę, jakiej nie znajdziesz na małych miejskich działkach.·        Dojazd: Bezpośredni dostęp do drogi asfaltowej. Media:·        Prąd, gaz, woda, światłowód dostępne w  drodze.Działka o takich parametrach i w tej cenie to doskonała lokata kapitału lub idealny start pod budowę domu.Chcesz obejrzeć działkę na żywo lub zapytać o szczegóły?Zapraszam do kontaktu! Paweł Wyszyń[email protected]ółnoc Biuro Nieruchomości Zamośćul. Żeromskiego 3Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!   Data dodania ogłoszenia: 07.08.2026 Działka budowlana 15 ar Krasnobród
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama