Grzybiarze na forum grzyby.pl relacjonują, że w pierwszym tygodniu lipca w lasach było mało grzybów. W trakcie spacerów ludzie najczęściej trafiali na kurki.
Na prawdziwy wysyp – podkreśla Interia – musimy poczekać albo do jesieni, albo na lipcową pogodę, która będzie sprzyjała grzybom.
Czytaj też: Krasnobród: Seniorki poszły na grzyby i się zgubiły. Odnaleźli je policjanci
Borowiki, podgrzybki, koźlarze, maślaki
A z prognozy pogody IMGW wynika, że niebawem pojawią się dobre warunki. Deszcze mogą występować niemal w całej Polsce aż do poniedziałku 14 lipca. Do tego prognozowane są przejaśnienia, a temperatura ma wynieść maksymalnie 26 st. C.
Już w najbliższy weekend amatorzy grzybowego szaleństwa mogą się wybrać do lasu. Jest szansa, że trafimy na wysyp.
W lipcu – oprócz kurek – w naszych lasach możemy znaleźć borowiki, podgrzybki brunatne, koźlarze i maślaki.
Kończy się czas jagód
Za to w tym sezonie lasy obrodziły jagodami. Grzybiarze chętnie chwalą się swoimi zbiorami – wiaderkami pełnymi owoców leśnych. Ich zdaniem sezon na jagody dobiega jednak końca.
W tym roku jagody kosztują od 18 do 35 zł za słoik 900 ml.
Przeczytaj: Właściciel borówkowej Plantacji Matcze: "Na zmiany klimatu trzeba przygotować się wcześniej"


![Zamość: 53 hodowców i 670 sztuk gołębi w 40 rasach. Wystawa była udana [ZDJĘCIA] Zamość: 53 hodowców i 670 sztuk gołębi w 40 rasach. Wystawa była udana [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/05/sm-4x3-zamosc-53-hodowcow-i-670-sztuk-golebi-w-40-rasach-wystawa-byla-udana-zdjecia-1770276236-2.jpg)
![83. rocznica Bitwy pod Zaborecznem w gminie Krynice [ZDJĘCIA] 83. rocznica Bitwy pod Zaborecznem w gminie Krynice [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/04/sm-4x3-83-rocznica-bitwy-pod-zaborecznem-w-gminie-krynice-zdjecia-1770196242-76.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze