Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 lipca 2026 09:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Sezon w Superlidze Akademia Zamojska zakończyła serią porażek. Kibice pożegnali wojownika

Sezon w Superlidze Akademia Zamojska zakończyła serią siedmiu kolejnych porażek. W dwóch ostatnich kolejkach zespół z Zamościa występował bez obcokrajowców w składzie, a rywali miał z najwyższej półki. W piątek zagrał we własnej hali z mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, natomiast w niedzielę zmierzył się na wyjeździe z wicemistrzem, czyli KS Dekorglass Działdowo. W obu meczach zamościanie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z wyżej notowanymi rywalami. Oba spotkania przegrali 0:3.
Sezon w Superlidze Akademia Zamojska zakończyła serią siedmiu kolejnych porażek.
Sezon w Superlidze Akademia Zamojska zakończyła serią siedmiu kolejnych porażek.

Ten piątkowy mecz w Zamościu rozpoczął się obiecująco dla gospodarzy. Piotr Chodorski wygrywał po dwóch setach z Japończykiem, ale ostatecznie górą był Takuya Jin, który wygrał 3:2. W Działdowie spośród zamościan tylko Chodorski był w stanie „urwać” rywalowi seta. Przegrał tam z Samuelem Kulczyckim 1:3. Dwa pojedynki przegrał Jan Zandecki. Natomiast Daniel Kisielewicz musiał dwukrotnie kreczować z powodu kontuzji. Rozpoczynał pojedynki tylko dlatego, żeby nie narazić swojego zespołu na walkower. 

NIE PRZEGAP: Kto zostanie nowym prezydentem Polski? Weź udział w naszej przedwyborczej sondzie!

– Zgodnie z przepisami musiał rozegrać chociaż jedną akcję w pierwszym secie, by pozostali dwaj zawodnicy mogli rozgrywać mecze – tłumaczy Piotr Kostrubiec, prezes, menedżer i trener Akademii Zamojskiej.

Zespół z Zamościa zakończył rozgrywki na ósmym miejscu. W dwudziestu dwóch meczach wywalczył dwadzieścia pięć punktów. Odniósł dziewięć zwycięstw, poniósł trzynaście porażek. 

– Mimo serii porażek na finiszu rozgrywek, to był dla nas bardzo udany sezon. Cel nadrzędny, jakim było utrzymanie się w Superlidze, zrealizowaliśmy na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu zasadniczego. W końcówce sezonu mieliśmy słaby skład, jedynym obcokrajowcem w drużynie był Czech Michal Obeslo, a w tych dwóch ostatnich meczach występowali sami Polacy. Tych siedmiu kolejnych porażek można się było spodziewać. Rozgrywki Superligi stały na bardzo wysokim, światowym poziomie. Zespoły były bardzo mocne, a my nie graliśmy w optymalnym składzie – komentuje trener Kostrubiec.

Najmocniejszą czwórkę w Akademii Zamojskiej tworzyli: Węgier Adam Szudi, Szwed Hampus Ake Hannes Siderlund, Japończyk Fumiya Igarashi oraz Chodorski. Ten ostatni został sklasyfikowany w rankingu indywidualnym Superligi najwyżej spośród zawodników Akademii Zamojskiej – na siedemnastym miejscu. W kolejnym sezonie Chodorski będzie występował w SBR Dojlidy Białystok. W piątkowym meczu w Zamościu został pożegnany przez kibiców zamojskiego zespołu. Dostał od nich upominek i moc podziękowań.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tenis stołowy: Zespół Akademii Zamojskiej z awansem. Będą bronić majstra

Cztery czołowe zespoły w sezonie zasadniczym, czyli Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (54 punkty), KS Dekorglass Działdowo (48 punktów), Balta AZS AWFiS Gdańsk (41 punktów) i Villa Verde KS Olesno (40 punktów) zagrają w Final Four Superligi o mistrzostwo Polski. Z kolei przedostatni, jedenasty w tabeli KTS Gliwice spotka się w barażach o Superligę z przegranym z pary mistrzów obu grup I ligi. Grupę północną wygrał Poltarex Pogoń Lębork, a południową – TTcup.com Polonia Kielce.

Dwunasty w sezonie zasadniczym ASTS Olimpia Grudziądz (12 punktów) został zdegradownay do I ligi. Sezon zakończył się także dla zespołów sklasyfikowanych na miejscach od piątego do dziesiątego. Te pozycje zajęły Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (38 punktów), KS Gwiazda Bydgoszcz (38 punktów), SBR Dojlidy Białystok (30 punktów), Akademia Zamojska Zamość (25 punktów), Petralana Polonia Bytom (24 punkty) i Energa Manekin Toruń (24 punkty).

Akademia Zamojska – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Piotr Chodorski – Takuya Jin 2:3 (11:4, 11:8, 5:11, 8:11, 4:6)

Jan Zandecki – Marek Badowski 0:3 (5:11, 9:11, 5:11)

Daniel Kisielewicz – Miłosz Redzimski 0:3 (0:11, 0:11, 0:11)

Sędziował: Andrzej Kołodziej (Ryki).

KS Dekorglass Działdowo – Akademia Zamojska 3:0

Jakub Dyjas – Daniel Kisielewicz 3:0 (11:1, 11:0, 11:0)

Patryk Lewandowski – Jan Zandecki 3:0 (11:6, 11:8, 11:7)

Samuel Kulczycki – Piotr Chodorski 3:1 (11:7, 11:7, 5:11, 11:4)

Sędziowała: Izabela Rozner (Płock).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Pochodze z tych stron i wstyd mi za tych ludzi ciemnoty PiSuaru ze dali sie sprzedac tej patologi oszustow jaka rzadzila i pastwiła sie na kazdym kroku na wypasionym korycie ! Kradli gdzie tylko sie dało a teraz jeden z drugim uciekał za granice nie majac honoru , ambicji i wstydu za grosz . Data dodania komentarza: 30.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów Autor komentarza: Z Zamościa . Treść komentarza: Patologio niePISmienna z pranym mózgiem na codzien . Co ty mozesz wiedziec o pociągach ciemnoto i przydupasie mlaskacza z Żoliborza i cpuna z pod Grand Hotelu w Sopocie . Tyle moge powiedziec o Tobie ! Data dodania komentarza: 30.06.2026, 22:19 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: jakubek Treść komentarza: Jak zaczynali oddawać krew na pewno nie myśleli od odznaczeniach a ile istnień ludzkich uratowali Data dodania komentarza: 30.06.2026, 20:36 Źródło komentarza: Trzej biłgorajscy policjanci Zasłużeni dla Zdrowia Narodu Autor komentarza: Sds Treść komentarza: Tuman, nierób i przekrętas. Za słaba ta niemiecka guma była, oj, za słaba... Data dodania komentarza: 30.06.2026, 17:40 Źródło komentarza: Bąkiewicz składa zawiadomienie na urzędników Zamościa. Chodzi o sesję Rady Miasta Autor komentarza: wd Treść komentarza: Takie tam pitolenie! Wiesz ile czeka się na wyprodukowanie składu? Szkoda, że poprzedni rząd Matołusza ich nie zamówił, to może za rok-dwa by były. Pod warunkiem, że PESA by się nie spóźniła, bo spóźnienia to specjalność tego zakładu. Zakupy wagonów wykonuje się z wyprzedzeniem 4-5 letnim, a nie od ręki. Ostatnio głośno było o doraźnych zakupach wagonów z Niemiec (mają dobre opinie wśród fachowców kolejnictwa), po to, by nie zlikwidować połączeń z powodu braków w taborze. Bo poprzedni rząd "zapomniał" zamówić nowe wagony. Data dodania komentarza: 30.06.2026, 17:25 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: PYSIA Treść komentarza: Do JA włącz myślenie myślenie nie boli a ma wielką przyszłość Data dodania komentarza: 30.06.2026, 14:54 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama