Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie podsumowała rok czytelniczy 2024.
Dyrektor Jacek Pawłucki wręczył najaktywniejszym czytelnikom pamiątkowe dyplomy uznania oraz nagrody.
Otrzymali je: Czesława Romanek za przeczytanie w ciągu minionego roku 288 książek, Agnieszka Ciećko, która przeczytała 234 książki, Maria Tobiasz – za przeczytanie 214 książek oraz Ryszard Lewicki, który przeczytał aż 942 pozycje z działu czasopism.
PRZECZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lubelski: Plenerowa biblioteczka działa 24/7
Dyrektor MBP jest dumny z tego, że mieszkańcy Tomaszowa lubią czytać. O tym, że zainteresowanie książkami rośnie, a nie maleje, świadczy chociażby fakt, że w Tomaszowie przy bibliotece funkcjonują już dwa kluby dyskusyjne – dla młodzieży i dorosłych oraz nieformalny Klub Miłośników Książki.
W ubiegłym roku biblioteka pozyskała dla swoich czytelników kilkaset nowych książek za około 60 tys. zł (na tę kwotę składa się dotacja z Urzędu Miasta oraz dotacja z Narodowego Instytutu Rozwoju Czytelnictwa). Głównie są to kryminały i literatura kobieca, zgodnie z oczekiwaniami czytelników.


Napisz komentarz
Komentarze