– Dopóki graliśmy w jedenastu na jedenastu, to Olimpia co prawda przeważała, ale my umiejętnie się broniliśmy i nawet stwarzaliśmy jakieś niegroźne sytuacje pod jej bramką. Byliśmy cofnięci. Staraliśmy się wyprowadzać kontry. Inaczej grać nie mogliśmy. Gdybyśmy nie stracili jednego zawodnika, to bylibyśmy w stanie wywalczyć remis. Po tej czerwonej kartce Olimpia uzyskała zdecydowaną przewagę – mówi Bartłomiej Reszczyński, napastnik Kryształu.
W pierwszej połowie drużyny zdobyły po jednej bramce. Prowadzenie dla miejscowych w 26 minucie uzyskał Mateusz Wróbel. Stan rywalizacji w 40 minucie wyrównał Krystian Michalak.
CZYTAJ TEŻ: PIŁKA NOŻNA: Sukces Olimpii Miączyn
– Nasz przeciwnik przez cały czas się bronił i czekał na okazję do wyprowadzenia kontrataku. My mieliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale byliśmy nieskuteczni. Straciliśmy gola na 1:1, bo nasz bramkarz Adrian Szopa popełnił błąd w ustawieniu. Źle „obliczył” lot piłki, zagranej przez Michalaka z rzutu wolnego, z odległości około czterdziestu metrów – mówi Mariusz Zając, szkoleniowiec piłkarzy z Miączyna.
Zwycięstwo Olimpii 2:1 (1:1) zapewnił w 63 minucie Bartłomiej Zieliński, który tego lata wrócił do zespołu z Miączyna właśnie z Kryształu. Środkowy obrońca wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Dominika Żmudzkiego na Jakubie Znanieckim.
– My ten mecz powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie – tyle mieliśmy okazji do zdobycia bramki. Nasze zwycięstwo mogło być zdecydowanie wyższe. Natomiast Kryształ nie stwarzał zagrożenia pod naszą bramką. Jedynego gola strzelił w niegroźnej sytuacji – twierdzi trener Zając.
Olimpia Miączyn – Kryształ Werbkowice 2:1 (1:1)
Gole: 1:0 Wróbel 26, 1:1 Michalak 40, 2:1 Zieliński 63 (z karnego).
Olimpia: Szopa – Bożek, Zieliński, Oszust, Buczek (75 Wyrostkiewicz) – J. Znaniecki (80 S. Nowak), Podgórski, M. Nowak, Kołdej – Wróbel, Gazda (85 Gęśla); trener Zając.
Kryształ: Stachyra – Kucharczuk, Michalak, Staruszkiewicz, K. Sanek – B. Sola, Duliban, Kardasz, Żmudzki (65 Maszewski), Jarosz – Reszczyński; trener Wójtowicz.
Żółte kartki: Bożek, J. Znaniecki (Olimpia), Kardasz, Jarosz (Kryształ). Czerwona kartka: Kardasz 52 (Kryształ). Sędziował: Słoboda (Tomaszów Lubelski).

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)










![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze