Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 lipca 2026 08:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Józefów: Mistrzowie królewskiej gry

Szachy są doskonałym narzędziem edukacyjnym. Pomagają rozwijać kreatywność, uczą skupienia i budują pewność siebie. Amatorów tej królewskiej gry przybywa z roku na rok. Przekonali się o tym organizatorzy Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Józefowa, z udziałem szachistów ze szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego.
Józefów: Mistrzowie królewskiej gry
Witold Kraczek, Mikołaj Marzec i Filip Zygmunt.

Autor: SP w Tereszpolu-Kukiełkach

W zawodach, które w piątek 19 kwietnia zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury, wzięło udział 108 zawodniczek i zawodników. – To jedna z najwyższych frekwencji w 6-letniej historii naszych turniejów. Wysoki poziom raczej nie zaskakuje, ponieważ obserwujemy młodych szachistów na wielu zawodach, wiemy też, że mocno pracują na zajęciach w szkołach i w klubach, a to procentuje. Wśród najlepszych uczestników tegorocznych zmagań większość stanowią zawodnicy, którzy mają 5, 4, 3, a nawet 2 kategorię, choć są również debiutanci, którzy jeszcze nie zdobyli żadnej kategorii, a stanęli na podium – podsumowuje pomysłodawczyni józefowskich turniejów Alicja Góra.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców. Spośród najmłodszych uczestników z klas I-III tegoroczne zawody wygrała Pola Kuczma ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, druga była Zuzanna Tutka ze Szkoły Podstawowej w Goździe Lipińskim, a trzecie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Alicja Smyk. Na kolejnych stopniach podium wśród chłopców stanęli – Witold Kraczek z SP 1 Biłgoraj, Filip Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach i reprezentujący tę samą placówkę Mikołaj Marzec.

W kategorii szachistek z klas IV-VI najlepiej wypadła Milena Dochojda ze SP Gózd Lipiński. Na drugiej pozycji zawody ukończyła Marta Pękala ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu, a trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Broda ze Szkoły Podstawowej w Biszczy. Najlepszym szachistą okazał się Maciej Tutka ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Dolnych, który wyprzedził Tomasza Szyszkę ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych i Miłosza Urbanika z SP 1 Biłgoraj.

W najstarszej grupie, w której startowali uczniowie klas VII-VIII, turniej wygrała Weronika Barcicka ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, drugie miejsce zajęła Amelia Kucharz ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, a na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Borowiec ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, która była jedyną reprezentantką gospodarzy na podium tegorocznego turnieju. Wśród chłopców zawody wygrał Bartłomiej Falandysz z SP Księżpol, przed Błażejem Śliczniakiem ze Szkoły Podstawowej we Frampolu i Franciszkiem Dziduchem z SP 1 Biłgoraj.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali puchary i medale, za miejsca 1-3 organizatorzy przyznali medale, a najlepsze „szóstki” uhonorowali dyplomami.

Trofea wręczyli: zastępca burmistrza Józefowa Paweł Wielgan oraz dyrektor szkoły Anna Mazurek i dyrektor ośrodka kultury Beata Zaśko.

Zawody prowadził sędzia Artur Kimak, a koordynatorkami turnieju były Alicja Góra i Jolanta Lal-Szkałuba.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NRW Treść komentarza: @Niestety Jak się mieszka w Düsseldorfie i wie co się produkuje w tym mieście, to nie potrzeba atlasu, żeby dowiedzieć się, gdzie położone jest to miasto i co w nim produkują. Data dodania komentarza: 3.07.2026, 07:48 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: Ciepły Wiesio Treść komentarza: Platfusy to takie dzbany bez jaj ! im POt nie ma po czym spływać , niech jeżdżą w piekarnikach jak są tacy głupi ! Tylko Normalnych , Porządnych Polaków żal !!! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 19:46 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: POROG Treść komentarza: Problem żydów nie POLAKÓW Data dodania komentarza: 2.07.2026, 19:31 Źródło komentarza: Na ulicę runęła ściana synagogi w Łaszczowie! Gmina ma pilny problem i kosztowny dylemat [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Emeryt . Treść komentarza: Tego sieroty w Zamościu powinni byli wygwizdać i przegonić na zbity leb zeby sie juz wiecej tutaj nie pokazywał razem z chamota i błaznami konfederacji 🖕🏾👎. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 19:30 Źródło komentarza: Bąkiewicz składa zawiadomienie na urzędników Zamościa. Chodzi o sesję Rady Miasta Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Co Ty ciemnoto możesz wiedziec nasłuchałes sie propagandy w tv. Republika i w Polsce24 oraz o czlowieka 0 i glupio myślisz na codzien . Pochodze z tych stron i zal mi Ciebie ze jestes sierota i podpuszczasz w gacie jak sie nachlejesz . Nieudaczniku PiSlamu ! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 19:11 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów Autor komentarza: AA Treść komentarza: A tobie jasnoto co zrobiło wstajesz i łzesz 24 i g.....o michnika? Data dodania komentarza: 2.07.2026, 18:45 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów
Reklama
Reklama
Reklama