piątek, 10 maja 2024 04:31

Górą były „dzieci” z Lublina. Motor II niespodziewanie wygrał w Biłgoraju

Najstarszy piłkarz Motoru II Lublin urodził się w 2002 r. W tym zespole był jeszcze jeden 20-latek. Pozostali byli młodsi, niektórzy nawet o cztery lata. W takim składzie wygrali.
Motor II niespodziewanie wygrał w Biłgoraju 2:1 (2:0).

W wyjściowym składzie Łady 1945 Biłgoraj było tylko dwóch młodzieżowców, za to kilku najstarszych zawodników posmakowało niedawno III ligi. Wiek i doświadczenie w sobotnim meczu nie miały znaczenia. Górą były „dzieci” z Lublina. Motor II niespodziewanie wygrał w Biłgoraju 2:1 (2:0). O porażce gospodarzy zadecydowała ich słaba postawa w pierwszej połowie. Co się stało, że w tej części zawodów piłkarze z Biłgoraja postępowali tak, jakby ich na boisku nie było?

– Złożyły się na to trzy powody, każdy po trochu. Po pierwsze, nie trafiłem z wyborem podstawowego składu. Po drugie, chyba za ciężko pracowaliśmy przed tym meczem. Zawodnikom brakowało świeżości, sprawiali wrażenie przemęczonych. Po trzecie, zlekceważyliśmy przeciwnika. Po zmianach w składzie zespół pokazał, że może się znaleźć w czołówce IV ligi. Zasłużyliśmy przynajmniej na remis – twierdzi Paweł Babiarz, szkoleniowiec Łady.

W pierwszej połowie przyjezdni zdobyli dwie bramki, a mieli jeszcze ze dwie wyborne okazje do zmiany wyniku. Łada ogarnęła się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po strzale Jakuba Paćkowskiego piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości. To właśnie Paćkowski strzelił w 59 minucie jedynego gola dla Łady.

– Wygraliśmy, bo bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu. Nasi młodzi chłopcy dobrze wiedzieli, jak gra Łada, dlatego potrafili ją zaskoczyć. W przerwie trener Babiarz dokonał dobrych zmian w składzie swojego zespołu. W efekcie, w drugiej połowie zespół z Biłgoraja zepchnął nas do głębokiej defensywy. Szczęśliwie udało nam się wyjść z tej opresji ze stratą tylko jednego gola. Wygraliśmy, ale Łada pokazała, że będzie jednym z kandydatów do awansu do III ligi – komentuje trener Łukasz Chwiejczak, prowadzący Motor II w zastępstwie za przebywającego na weselu Radosława Muszyńskiego, byłego piłkarza Łady.

Wśród biłgorajskich zawodników na boisku zabrakło Aleksieja Gonczarewicza. Rosjanin w poprzednim meczu doznał pęknięcia kości śródstopia. Nogę w gipsie będzie miał przez pięć tygodni.

Łada 1945 Biłgoraj – Motor II Lublin 1:2 (0:2)

Gole: 0:1 Najda 16, 0:2 Tracz 22, 1:2 Paćkowski 59.

Łada: Alfimow – M. Chmura (84 Czerniuk), Błajda, D. Chmura (89 Łysenko), Nawrocki (46 Kuliński) – Skubis (46 Josue), Mucha (58 Kubik), Skiba (68 Konopka), Pawluk (46 Kołodziej), Paćkowski – Dorosz; trener Babiarz.

Żółte kartki: Nawrocki, Skubis, Dorosz (Łada), M. Nasalski, Bereza (Motor II). Sędziował: Siatka (Chełm).