Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 13:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamojska klasa okręgowa: Awans i ani jednej porażki

Już po raz drugi w swojej karierze sportowej Michał Skiba, Damian Chmura i Patryk Dorosz awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej ani razu nie zaznając w całym sezonie goryczy ligowej porażki.
W całym sezonie Łada straciła punkty tylko w pięciu zremisowanych meczach.
W całym sezonie Łada straciła punkty tylko w pięciu zremisowanych meczach.

 Dwa lata temu ci trzej piłkarze awansowali w takim stylu z Tomasovią Tomaszów Lubelski do III ligi. Niedawno świętowali z niepokonaną Ładą 1945 Biłgoraj promocję do IV ligi. – To bardzo fajne, przyjemne uczucie – nie przegrać ani jednego meczu w całych rozgrywkach – mówi nam Michał Skiba, środkowy pomocnik mistrza zamojskiej klasy okręgowej.

Pierwsze miejsce w tabeli Łada zapewniła sobie na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu, jednak nie pofolgowała żadnemu z pięciu ostatnich rywali. W tych pięciu meczach zdobyła aż 24 bramki, a straciła zaledwie trzy. – Nie było mowy o odpuszczaniu rywalom, czy posyłaniu do gry juniorów. Zależało nam na tym, by mieć satysfakcję z miana niepokonanej drużyny, a także na premiach za zwycięstwa – tłumaczy Skiba.

W całym sezonie Łada straciła punkty tylko w pięciu zremisowanych meczach. – Jedynym zespołem, który w rundzie wiosennej był w stanie nam zagrozić i nas ograć, okazała się Tanew. To był nasz najtrudniejszy przeciwnik w tym sezonie. Gdy graliśmy w Łaszczówce, przytrafił nam się gorszy dzień. Straciliśmy tam aż cztery bramki, cztery gole strzeliliśmy, ale na długo przed zakończeniem meczu powinniśmy rozstrzygnąć tę rywalizację na swoją korzyść. Tylko nieliczne zespoły miały odwagę zagrać przeciwko nam „otwartą” piłkę. Większość skupiała się tylko na obronie własnej bramki i szukała powodzenia w kontratakach – komentuje Skiba.

ŁADA 1945 BIŁGORAJ 2022/2023

W klasie okręgowej grało 29 piłkarzy: Aleksiej Gonczarewicz [Rosja] 30 (30), Damian Chmura 29 (29), Michał Skiba 28 (28), Michał Skubis 28 (26), Patryk Dorosz 28 (21), Paweł Nawrocki 28 (19), Jakub Kapuśniak 28 (13), Jakub Kołodziej 27 (21), Maksymilian Kubik 27 (14), Dariusz Kuliński 26 (22), Mykoła Czerniuk [Ukraina] 26 (10), Adam Pawluk 24 (20), Anton Alfimow [Rosja] 23 (23), Jakub Siembida 23 (16), Mariusz Szarlip 19 (4), Kamil Hanas 14 (3), Tomasz Zwolak 11 (0); tylko w rundzie jesiennej: Bartłomiej Myszak 12 (12), Paweł Konopka 10 (3), Stanisław Wołkodaw [Ukraina] 4 (0), Dawid Konopka 2 (0), Iwan Krawiec [Ukraina] 1 (0), Rafał Kutyła 1 (0), Dominik Skubisz 1 (0); tylko w rundzie wiosennej: Karol Misiarz 12 (1), Maciej Cynka 11 (3), Josue Oliveira Da Silva [Brazylia] 9 (5), Łukasz Szawara 7 (5), Kacper Charkot 2 (2).

Strzelcy: 21 goli – Skubis, 15 – Chmura, 12 – Dorosz, 10 – Kołodziej, 7 – Czerniuk, 6 – Gonczarewicz, Josue, Siembida, 4 – Nawrocki, Pawluk, 3 – Kapuśniak, Kubik, Kuliński, Misiarz, Szarlip, 2 – Skiba, 1 – P. Konopka, Szawara, Zwolak; 2 samobójcze – Jakub Kramarczuk (Korona Łaszczów), Kacper Tomiczek (Igros Krasnobród).

Trener: Jarosław Czarniecki 30.

Po nazwisku piłkarza podaliśmy liczbę jego występów w klasie okręgowej, w sezonie 2022/2023, a w nawiasach – liczbę meczów w podstawowej jedenastce. Po nazwisku trenera – liczba meczów, w których prowadził drużynę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama